Nalçik’te Suriyeli 9 Aileye Ev-Bahçe Verildi

td> tr> tr> tbody>
KBC Perit Derneği – Nalçik /  span>Moskova’da bulunan bir grup yardımsever Adığenin, Suriye’den anavatanına gelmiş olan soydaşlar için kullanılmak üzere, Perit derneğine, “ev-bahçe tahsisi kampanyası” için yapmış olduğu bağışlar ile Perit derneğince 9 adet ev-bahçe satın alındı.

Perit Derneği'nin organizasyonu ile soydaşlardan bu kampanyaya katılmak isteyenler belirlenerek 22 Eylül tarihinde saat:11‘de Şogentshuk Aliy tiyatro binasında gerçekleştirilen çekiliş ile bu 9 adet ev-bahçe, 9 soydaş ailenin kullanımına tahsis edildi. Çekiliş esnasında Bakan Paştı Boris ile DÇB Başkanı Ajakho Kanşobi’de hazır bulundu.

Halen alım çalışmaları süren, 3 adet ev-bahçe de önümüzdeki günlerde üç soydaş ailenin kullanımına tahsis edilecek.

Alımı yapılarak soydaş ailelerin kullanımına tahsis edilen bu ev-bahçelerin, uygun yerleşim yerlerinde araştırılarak bulunması, satın alma işlemleri ile dağıtım organizasyonu, ailelere gösterilmesi vs. gibi diğer tüm işler, Perit Derneği Başkanı Stash Ahmet’in yoğun ve özverili çabalarıyla gerçekleştirildi. Bundan sonra da, soydaşlara tahsis edilmek üzere mülk alımı için bağış olduğu takdirde aynı şekilde alım ve tahsis işlemleri Perit Derneğince organize edilecek.

Kıp Gupse Altınışık 
Nalçik
 
table>

 


nanKaffed

Share