Çerkesov’un annesi oğlunun bulunması için yardım istiyor

Geçen yıl Moskova'da ırkçı futbol fanatiklerinin saldırısında kendisini savunurken, bir kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesi ile 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Aslan Çerkesov'un annesi Sonia Çerkesova, insan hakları savunucularından oğlunun yerinin bulunması için yardım talep etti.

Geçen hafta Krasnoyarsk 1 no.lu cezaevinde şiddete maruz kalan Aslan Çerkesov'un avukatı, onunla en son 23 mart tarihinde görüştüğünü söyledi.

26 mart tarihinde müvekkili ile görüşmeye giden avukata, bir cezaevi yetkilisi Çerkesov'un bölgedeki 17 numaralı cezaevine nakledildiği ve şu anda bir araçla yolda olduğu bilgisini verdi.
Avukat Kuznetsov, müvekkilini karşılamak üzere adı geçen cezaevine gittiğini, fakat yetkililerin Çerkesov'un buraya getirilmediğini söylediklerini bildirdi.

Anne Sonya Çerkesova "oğlumun nerede olduğu konusunda hiç bir şey bilmiyorum. O daha önce müteaddit defalar şiddete maruz kaldı, korkmak ve hayatından endişe etmek için yeterince nedenim var" dedi.

Ç.Dünyası Notu : Bu çocuğun babası Balkar, Annesi Çerkes. Her olayda ortalığı yıkan Balkar örgütlerinden bu güne kadar bu konuda tek bir kelime açıklama gelmediği gibi hiç bir tepki de verilmiş değil.

Çerkes Dünyası


nanKaffed

Share