Abhazya Genç Basketbol Milli Takımı Didim’de

Didim Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Abhazya Milli Basketbol Eski oyuncusu Dünya Başol’un organizasyonu ile 21-25 Aralık tarihleri arasında Didim’e gelen Abhazya Genç Kız Milli Basketbol Takımı, Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ve Sportek Spor Kulübü ile birlikte dostluk turnuvası gerçekleştirdi.
Maxeria Blue Didyma Hotel’de konaklayan genç kızlarımız ilk gün Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci tarafından karşılandı. Daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Didim MYO Müdürü Dr. Muhammet Nimet Çavuş tarafından makamında ağırlanan genç sporcular, kampüsü gezerek Türk Üniversite sistemi ve sınavları hakkında Öğr. Gör. Burcu Aşkın’dan bilgi aldılar. Ziyarete Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Metin Polat ile Öğr. Gör. Elçin Başol eşlik etti.

Ertesi gün Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tarafından otellerinde ziyaret edilen genç kız milli takımı, Başkan Atabay’ı Abhaz dansları ile karşıladı ve Abhazya’dan getirmiş oldukları hediyeleri takdim ettiler. Takım antrenörü Nikolai Gushin, Atabay ve beraberindeki Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Nihat Özçevik ile Maxeria Blue Didyma Hotel Sahibi Hasan Aşkın’a tüm katkıları için teşekkürlerini sundu. Aynı gün Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ile gerçekleşen maçı 46-21 kazanan Abhaz kızları, ertesi gün ise Sportek Spor Kulübü’nü 68-21 mağlup etti. Akbük, Altınkum Sahili ve Apollon Tapınağı’nı gezen genç milliler 25 Aralık Pazartesi günü dostluk kupasını Abhazya’ya götürmek üzere Didim’den ayrıldılar.

27 Aralık’a kadar İstanbul’da konaklayacak, ardından ise Abhazya’ya dönecek olan takım İstanbul’da müzeleri ve İstanbul Boğazı’nı ziyaret edecek.

Share