Komisyonlarımız ve Sorumluları Belirlendi

Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ünal Uluçay ve Yönetim Kurulu üyeleri, 30 Kasım 2023 Perşembe akşamı üçüncü toplantıda çevrimiçi olarak bir araya geldi.

Toplantıda, Genel Kurula sunulan program hedeflerinin ilki olan “Kapsayıcı KAFFED” hedefinin alt başlıkları arasında yer alan “Komisyonlar aracılığı ile merkeziyetçilikten uzak katılım mekanizmalarının işletilmesi” hedefi doğrultusunda kurulacak komisyonlar sorumlu yönetim kurulu üyeleri ile birlikte belirlendi. Komisyonların Başkanlar Kurulundan talep edilecek üyeleri ve diğer ilgili üyelerle birlikte çalışmaları; çalışma programlarını da bir ay sonra yapılacak Yönetim Kurulu toplantısına sunmaları kararlaştırıldı. Komisyon listesi ve 2 Aralık 2023’te yapılacak görev dağılımı ile birlikte kamuoyuna açıklanacaktır.

Genel Başkan Ünal Uluçay’ın açılışına katıldığı Şamil Vakfı tarafından düzenlenen “Kadim Çerkes El Sanatları ve Günümüz Uygulamaları Sergisi” ile ilgili Yönetim Kuruluna bilgi verildi. Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adana Derneklerimize yönelik ziyaret hazırlıkları gözden geçirildi. Yerel seçimlere yönelik çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca güncel kurumsal ve toplumsal konular değerlendirildi.

Yönetim Kurulumuzun sonraki toplantısı 2 Aralık 2023 tarihinde Federasyon Genel Merkezimizde yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.

Share