KAFFED Yönetim Kurulu Haftalık Olağan Toplantısını Yaptı

19 Nisan 2021 akşamı yapılan çevrimiçi toplantıda ilk olarak yaklaşan özel günlerden 25 Nisan Adıge Bayrak Günü ve 25 Nisan Çeçen Dili Günü hazırlıkları konuşuldu.

Derneklerin bu etkinliklerde görünür kılınması, farkındalığın artırılması amacıyla ortak çalışmalar yapılması görüşü öne çıktı. Konu Başkanlar ile paylaşılarak planlanacak.

21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgünü dolayısıyla yerel yönetimlerle yürütülecek projeler hakkında Yönetim Kurulu bilgilendirildi.

Pandemi koşullarına uygun konferans, mevlüt, sergi gibi seçenekler ile Türkiye Jokey Kulübünün resmi yarış programındaki “21 Mayıs Kafkasya Koşusu" değerlendirildi. Ankara Hipodrom’da koşulacak yarış pandemi nedeniyle bu sene de seyirciye kapalı olacak.

Mali durum hakkında Yönetim Kuruluna bilgi verildi, Başkanlar Kurulu ile tüm verilerin paylaşılması görüşü benimsendi.

KAFFED-KAFİAD ortak projesi KAFNET ve Mentör-Menti programı görüşüldü. Programa 75 Mentör ve 210 genç Mentilik için başvurdu. Başvuran Mentörler 3 grup halinde bilgilendirme toplantısına alınıyor. Program Mayıs ayında başlayacak ve 6 ay sürecek.

KAFNET’in www.kafnet.biz strong> web sayfasının bazı küçük teknik detaylar tamamlandıktan sonra kamuoyuna duyurusu yapılacak.

p>

KAFFED Tüzük Komisyonu da çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon birer ay arayla 3 çalıştay yaparak Tüzük çalışmasını sürdürmeyi planlıyor.

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da fitre ve zekatların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için bir kampanya yapılmasına karar verildi.

{gallery}/haber/federasyon/2021/210419_YK_Toplanti{/gallery}

p>
nanKaffed

Share