Tarih Sohbetleri Dizimizin Bu Haftaki Konusu Kafkasya Müzik Tarihi

Tarih Sohbetleri yayın dizimizin bu bölümünde Özcan Atıcıer'in konuğu Müzik Tarihi konularında araştırmalar ve yayınlar yapan Alan Abrek Koçkar.
Kafkasya müzikleri ve Kafkasya müzik tarihi alanında ender araştırmacılardan biri olan konuğumuzla Çerkes Müziklerinin ve diğer Kafkasya Halkları Müziklerinin dününü bugününü konuşuyoruz.
Moderatör Özcan Atıcıer.
17 Nisan 2021 Cumartesi akşamı saat 21.00'de YouTube kanalında canlı yayınlanacak.
div>
ALAN ABREK KOÇKAR KİMDİR?
2005 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyola sınıfına kaydolan Koçkar, eğitimi süresince Yuri Semenov, Barış Simolin ve Svetlana Simolin, Atilla Aldemir, Lilian Tonella Tüzün gibi ustaların sınıfına katıldı. 2011 yılında Moskova’da Izmailovskiy konser salonunda ilk resitalini verdi ve Anadolu Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası’nda Burak Tüzün, Cem’i Can Deliorman, Murat Göktaş ile çalıştı. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bilimleri Bölümü’ne başlayan ve 2016 yılından bu yana Etnomüzikoloji alanında çeşitli sempozyumlara katılarak makaleler yayınlamakta olan Koçkar, kültürünü korumaya yardımcı olmak için etnik mirası ile eğitimini harmanlayarak Kafkas müzik geleneklerini dünya müzik bilimleri sahnesine taşımayı planlıyor.

nanKaffed
Share