Gençlerimiz İletişim ve Kariyer Donanımı Konusunda Çalışmaya Başladı

KAFFED Girişim & İstihdam Komisyonu’nun gençlere yönelik eğitim ve girişimcilik çalışmaları kapsamında “İş Dünyasında Etkili İletişim ve Yeni Nesil Kariyer Yönetimi” adlı 5 haftalık Sertifika programı ilk modül ile başladı.

Üniversite son sınıf öğrencileri ve 30 yaş altı gençlere yönelik hazırlanan ve konusunda uzman eğitmenimiz Sayın Necla ÇAKICI AŞAN tarafından verilen eğitimde, gençlerin kariyer gelişimine katkı verilmesi ve daha etkili iletişim becerileri kazanmaları hedefleniyor.

İlk modül oturumlarında interaktif bir ortamda katılımcılar fikirlerini, duygu ve düşüncelerini paylaşarak eğitimin kalitesine katkıda bulundular.

Programda; gençler kendini ve kişileri tanıma ve yeni nesil iletişime giriş, iletişimin temel unsurları ve kuşaklar, duygusal zeka ve pozitif psikolojik sermaye, stratejik planlama (zamanı efektif kullanma-yaşam çarkı), etkili konuşma ve sunum teknikleri (beden dili) konularında bilgi edinecekler.

Üçer saatlik 5 modülden oluşan eğitimlere katılım için yaklaşık 2 kat talep gelmiştir. İlk grupta 20 gencimiz eğitime katılmıştır. Talep olması halinde program 5 hafta sonra tekrarlanacaktır.

                                     


nanKaffed

Share