KAFFED, Siyasetçi, Bürokrat, Sanatçı ve Sporcularımızı Buluşturdu

 
KAFFED’in  organizasyonuyla Ankara’da 11 Şubat 2020 Salı akşamı verilen resepsiyonda buluşan siyasetçi, bürokrat, sanatçı ve sporcular tanışma ve karşılıklı sohbet imkanı buldular.
 
Federasyonumuzun Genel Sekreteri Serpil Yılmaz Dizdarlar, gecenin açılışında organizasyonun amacının KAFFED’İ tanıtmak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek ve ilişkileri sağlamlaştırmak olduğunu söyledi.
 
KAFFED Genel Başkanı Yıldız Şekerci; bu ve benzeri organizasyonların  hem tanışmaya hem  geleceğe dönük, kişiler arası ve kurumlarla ilişkilerimizin kuvvetlenmesine vesile olacağını söyledi.
Şekerci, siyasette, iş dünyasında, sanatta, sporda ve sivil toplumda zoru başaran, toplumu gururlandıran, gençler ve çocuklar için başarıları birer rol model olacak insanların biraraya gelmesinin sevindirici olduğunu kaydetti.
 
Şekerci, sivil toplum kuruluşlarının, toplumlarda  kamu ve özel sektörden sonra önemli bir güç haline geldiğinin altını çizerek, “Dayanışma içerisinde demokratik örgütlülüğü güçlü bir toplum olmak, yok oluşa karşı vereceğimiz en önemli cevabımız olacaktır” dedi.
 
Asimetrik savaşlar, sürgün, soykırım, asimilasyonun toplumumuzu yok edemediğini vurgulayan Şekerci, ancak, örgütlenmeyi ve dayanışmayı büyütemezsek küreselleşen dünyada varlığımızı korumamızın zorlaşacağını vurguladı.
 
Anavatanla ilişkilenmenin dil, kimlik ve kültür bilincinin gelişmesi ve sonraki nesillere aktarılması adına hayati önem taşıdığını hatırlatan Şekerci, “Dilimiz, kimliğimiz ve kültürümüz atalarımızın bin bir zorlukla bize ulaştırdıkları değerli emanetlerdir; bizler de bunları gelecek nesillere azaltmadan hatta arttırarak ulaştırmakla mükellefiz. Kendini kaybeden, kimliğini yitiren bu boşluğu hiçbir makam ve başarı ile dolduramaz. El birliği ile çalışırsak güzel sonuçlar alacağımıza inancım tamdır” dedi. 
 
 
{gallery}/haber/federasyon/2020/200211_Resepsiyon{/gallery}

nanKaffed
Share