Yeni Dönem ve Yerel Seçim Hazırlıkları Değerlendirildi

Yeni dönem çalışmalarını ve yaklaşmakta olan yerel seçim hazırlıklarını değerlendirmek üzere Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı 20-21 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar ile gelecek dönem yapılacak çalışmalar ve güncel konular ele alındı. Toplantı gündeminde yer alan konulara ilişkin uzmanlar ve yetkililer de ilgili bölümlerde katkı verdiler.

Verimli toplantı teknikleri konusunda Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri Filiz Çelik'in sunumuyla başlayan toplantıda, "Kaynak Geliştirme" konusunda Dilek Ertükel ve "Hak Temelli Sivil Toplum Çalışmaları" konusunda Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği (STGM) Başkanı Dr.Levent Korkut sunumlar yaparak katılımcıların sorularını cevapladılar.

Adigey, Abhazya, Kabardey, Anadil, Siyaset ve Lobi Çalışma Grupları ile Mali İşler Sekreterliği geçen dönem çalışmaları ve önümüzdeki döneme ilişkin planlamalar hakkında Başkanlar Kuruluna ve Yönetim Kuruluna bilgi sundular.

Yaklaşan yerel seçimlere hazırlık çalışmaları kapsamında ayrı ayrı oturumlarda Ak Parti STK lar ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, CHP Konya Milletvekili Doç.Dr.Abdüllatif Şener ve İYİ Parti Seçim Hukuk ve insan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen katılımcılarla bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Güncel konular arasında yer alan Kanal D de yayınlanan dizide yer alan ırkçı ve ayrımcı ifadeler konusunda yapılan çalışmalar ve Dünya Çerkes Birliği (DÇB) Genel Kurulu sürecine ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. KAFFED Başkanlar Kurulu DÇB konusunun detaylı bir şekilde ele alınacağı bir Olağanüstü Genel Kurul yapılması konusunda tavsiye kararı aldı.

Toplantı öncesinde dernek başkanlarından toplanan verilerin ve daha önce yapılan anketin değerlendirildiği son oturumda sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

{gallery}/haber/federasyon/2018/BKYK{/gallery}


nanKaffed

Share