Terörü Lanetliyoruz

Bugün Ankara’da gerçekleşen patlamalarda şu ana kadar 86 kişi hayatını kaybetmiş, 186 kişi yaralanmıştır. Bu menfur saldırı vesilesiyle terör ve şiddetin her türlüsünü lanetliyor, bu insanlık dışı saldırılarda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz.
 
Son aylarda patlamalarla tepe noktasına ulaşan şiddet olaylarıyla ilgili olarak, vatandaşlarımızın can güvenliğinin ve huzurunun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi ve bu olayın suçlularının ortaya çıkarılması kamu vicdanı açısından hayati derecede önemlidir. Başta siyasi partiler olmak üzere herkes, terör ve şiddete karşı kayıtsız şartsız ortak bir duruş sergilemeli ve kararlı bir mücadelenin içinde olmalıdır.
 
Tüm üyelerimizi, gönüllülerimizi, soydaşlarımızı, dostlarımızı ve vatandaşlarımızı provokasyonlar konusunda dikkatli olmaya, nefret söylemlerinden ve şiddet olaylarından uzak durmaya; aklıselimi, sağduyuyu, barış ve huzur yolundaki eylem ve söylemleri desteklemeye çağırıyoruz.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu

nanKaffed
Share