Ankara Çerkes Derneği Yaşamkent Sosyal Tesisleri Açılış Töreni

Çerkes Derneği Sosyal Tesisleri Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın katılımıyla açıldı.

Yapımına başlandıktan sonra özverili kampanyalarla kısa sürede tamamlanan Çerkes Derneği Sosyal Tesisleri’nin açılışında emeği geçenleri sıralayan Dernek Başkanı Yinal Kozok, Çankaya ve Yenimahalle Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yaşar Aslankaya ise, dernek yönetiminde görev alan genç Çerkeslerin çok önemli bir başarıya imza attıklarını, bir araya gelmek için güzel bir mekan hazırladıklarını söyledi.

Yaşamkent Yenimahalle’ye bağlı iken gerçekleştirdikleri tahsisin ardından binanın hızla yükseldiğine işaret eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise, Çerkeslerin kültürlerini paylaşacağı bir mekan kazandıklarını bu kültürle yetişen çocukların ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatı
olacağını söyledi.

CUMHURİYETİN KURULUŞUNA HARÇ KOYAN ÇERKESLERE SELAM OLSUN

Konuşmasına tesislerin önünde yer alan parka Adige Cumhuriyeti’nin Başkenti Maykop’un adının verilmesinin Çankaya Belediye Meclisi’nde karar altına alındığı müjdesini vererek başlayan Başkan Alper Taşdelen, “Maykop bizim ilk kardeş kentlerimizdendir. Bu öneri geldiğinde sevinçle karşıladık ve Meclisimize sunduk,” dedi. Taşdelen, sözlerini “Acılarımızı nasıl ortaklaştırıyorsak sevinçlerimizi de bu tesislerde büyüteceğiz. Tahsis ve sonrasında emeği geçen Başkanımız Fethi Yaşar’a ben de teşekkür ediyorum. Cumhuriyetin kuruluşunda harç koyan Çerkeslerin emeğine bir selam da Çankaya’dan olsun” şeklinde tamamladı.

GRUP BADİN’DEN KAFKAS ESİNTİLERİ VE MUHTEŞEM DANSLAR

Konuşmalar sonrasında Maykop Parkı’nda oynayan Çerkes kıyafetli çocukların cıvıltıları arasında sahneye çıkan Grup Badin, Kafkas esintileri içeren ezgiler seslendirirken, genç dansçıların yaptığı gösteri büyük alkış topladı.

Kaynak: http://acikhaber.net/cumhuriyetin-kurulusunda-harc-koyan-c…/

p>
div>
nanKaffed

Share