Diyarbakır Mitingine Saldırıyı Kınıyoruz

5 Haziran 2015 tarihinde Halkların Demokratik Partisinin Diyarbakır mitingi sırasında peş peşe meydana gelen iki patlamada ölen ve yaralananlar olmuştur. Güvenlik güçlerince yapılan açıklamalara göre olay yerinde gerekli incelemeler yapılarak faillerinin tespitine yönelik soruşturma başlatılmış durumdadır.
div>
 
Bu ülkede yaşayanların yabancısı olmadığı bu şiddet gösterisinin, daha önceleri defalarca tanığı olduğumuz ürkütücü olayların tetikleyicisi olmaması sevindiricidir. Umarız bu sakin ve soğukkanlı duruş devam eder.
 
Kaffed olarak, barışa ve demokrasiye hizmet etmeyecek bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, halen tedavi gören yaralılara acil şifalar dileriz.
 
Yaşanan şiddet olayına karşı herkesi sağduyuya, sükunete, barışı ve kardeşliği daha da güçlendirmek için birlik ve dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz. Engellenemeyen bu saldırı, tüm yönleriyle ve en kısa sürede açıklığa kavuşturulmalıdır.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu 

nanKaffed
Share