Medet için Adalet! Basın Açıklaması

22 Mayıs 2013 günü Ankara'da gerçekleştirilen Medet Önlü cinayeti ile ilgili yürütülen soruşturma sonrası açılan davada ilk duruşma 22 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşecek.

p>

Sistemli bir şekilde yaşanan aksaklıkların ve ihmallerle dolu iki yıllık soruşturma sonucu dava Medet Önlü'nün ikinci ölüm yıldönümünde açılıyor. Bu ağır aksaklık ve ihmaller sonucu dava açılırken sadece suikastın tetikçisi tutuklu durumda; tetikçiye ve katillere yardım ve yataklık edenler ile cinayeti planlayanlar ve azmettirenler hala serbest, hala aramızda dolaşıyorlar.

Yapılacak yargılamadan beklentimiz; bu suikastin tam anlamıyla ve her yönüyle aydınlatılması, faillerin ve işbirlikçilerinin tamamının ve arkalarındaki güçlerin tespit edilmesi ve cezalarını çekmelerinin sağlanmasıdır. Aksi takdirde gerçek adalete ulaşılamayacak ve Medet Önlü suikasti Türkiye Cumhuriyeti tarihinin kara lekelerinden birisi olacaktır.

Medet Önlü davasının sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve adalet arayışımızı sonuna kadar sürdüreceğimizi göstermek için 22 Mayıs 2015 Cuma günü saat 10:00'da Ankara Adliye Sarayı önünde bir basın toplantısı düzenleyeceğiz ve Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak ilk duruşmaya Önlü ailesi ile birlikte katılacağız.

Basın toplantısına ve ilk duruşmaya Medet Önlü'nün dostlarını ve yaşam hakkına saygı duyan herkesi davet ediyoruz.

Kafkas Dernekleri Federasyonu


Medet için Adalet! Basın Açıklaması
22 Mayıs 2015 Cuma, saat 10:00
Ankara Adliye Sarayı Önü
 

p>
nanKaffed

Share