Genel Seçimler: Levent Turgut Kamuoyu açıklaması

 
Kaffed olarak, genel seçim sürecinde daha önce açıklamış olduğumuz demokratik taleplerimizi benimseyerek hayata geçirilmesi yolunda çalışacağını beyan eden parti ve adayların tarafımıza gönderecekleri açıklamaları WEB sayfamızdan kamuoyu ile paylaşacağız. Bu kapsamda Sayın Levent Turgut (Ak Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı) tarafından gönderilen açıklamayı kamuoyunun dikkatine sunarız.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu
 

Değerli hemşerilerim, öncelikle Sizleri sevgi ve saygıyla selamlamak istiyorum.

Yıllardır içerisinde yer aldığım Bursa Çerkes Kültür Derneğimiz içerisinde; Üyeliğimin yanısıra, Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2011 yılından itibaren de Dernek Başkanlığını üstlenmiş bulunmaktayım. Ben ve Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz bizlerin yani Çerkeslerin dillerinin, kültürlerinin korunması ve yaşatılması, Çerkes Toplumu  ile diğer toplumlar arasında dostluğu ve işbirliğini geliştirmek için, ses getirecek çalışmalar gerçekleştirdik. Açıkçası, Dernek Başkanlığım esnasında gerek yerel yöneticiler gerekse TBMM mensubu Milletvekilleri hatta Bakanların da aramızda yer aldığı faaliyetler gerçekleştirdik.

Özellikle Anayurtla var olan bağlarımızın çok güçlü hale gelmesi için yoğun çaba sarf ettik, faaliyetler gerçekleştirdik, bu çalışmalar kentimizi yöneten Belediye Başkanı ve Mülki Amirlerce de takdirle karşılanmış bulunmaktadır.

Çerkesler bugüne kadar, yaşadıkları Ülkeye ve insanlığa çok yönlü hizmetler sunmak ortak paydasında bir araya gelerek kurmuş oldukları Dernekler aracılığıyla faaliyetler ve çalışmalar yürüttüler.

Ancak, Dünyada ve yaşadığımız Ülkede meydana gelen gelişmeler,  bizlerin yani Çerkeslerin artık kendi ulusal kimliklerini reddetmeksizin parlamentoda olmaları gerektiren koşulları bizlere dayattı, açıkça ilan ediyorum ki artık bunu göz ardı edemeyiz.

Biliyorsunuz; 7 Haziran 2015 günü Türkiye'nin siyasi yapısını belirleyecek olan TBMM seçimleri yapılacak ve ülkede yaşanan gelişmeler kimlikleri ve kültürleri ile varoluş mücadelesi yürüten  biz Çerkesler için son derece önem kazanmıştır.

Tüm Derneklerimizin üyesi ve destekleyicisi olduğu çatı örgütümüz KAFFED tarafından önümüzdeki seçimlere ilişkin görüşler Kamuoyuyla paylaşıldı.

Yapılan açıklamalara değinecek olursak kısaca;

“…KAFFED 2015 seçimlerine, tüm üyeleri tarafından örgütlü mücadelesi sonucu oluşturulan ilkeleri doğrultusunda yaklaşmaktadır. Bu kapsamda KAFFED'in 2015 seçimlerine yönelik olarak iki  iki temel hedefi vardır:
1) Daha önce çeşitli ortamlarda müteaddit defalar gündeme getirdiğimiz, Türkiye Çerkeslerinin Demokratik Taleplerinin yeniden dile getirilmesi, savunulması ve siyasi hareketlerce yaygın bir şekilde benimsenmesinin sağlanması,
2) Bu demokratik taleplerimizi benimseyecek ve hayata geçirilmesi yolunda çalışacak, samimiyetine inandığımız adayların TBMM'ne seçilebilmesi.
KAFFED Genel Merkezi ve Derneklerimiz siyasi parti temsilcileri ve adaylar ile görüşerek ve Türkiye Çerkeslerinin demokratik taleplerini her ortamda ve her fırsatta gündeme getirerek, bu taleplerin siyasi hareketlerin programlarında yer almasını sağlamaya çalışacaktır...”

p>

Şeklinde açıklama yapılmış bulunmaktadır.

Bendeniz de mensubu olmaktan gurur duyduğum çatı örgütümüz KAFFED’in yapmış olduğu bu çağrıya duyarsız kalmadım. Ayrıca biz Çerkeslerin kimlik ve kültürlerinin yaşatılabilmesi yönündeki taleplerimizin TBMM çatısı altında dile getirilmesi için gerek bölgemiz insanlarından ve gerekse Türkiye’nin her tarafından siyasete atılmam için yoğun telefon ve mesaj aldım.

Şahsım bu istem ve desteklere de kulak vererek, biz Çerkeslerin kimlik ve kültürlerinin yaşatılabilmesi yönündeki taleplerine yaklaşımları nedeniyle AKPARTİ içerisinde siyasete atılmak suretiyle  taleplerimizin daha üst seviyede dile getirile bilineceğine inandığım TBMM’ne girebilmek amacıyla çalışmalar başlattım.

Bu bağlamda, KAFFED’in çok değerli Genel Başkanı Sayın Yaşar ASLANKAYA başta olmak üzere, toplumumuzun ileri gelenleriyle ayrı ayrı iletişim kurdum ve  görüşlerini aldım.

Bu gelişmeler çerçevesinde;  Kuzey Kafkasyalıların farklı kimlik ve kültürel taleplerini demokratik yöntemler ile TBMM çatısı altında ifade etmeye çalışmak ve siyasi alana müdahil olmak için  Milletvekili Aday Adaylığı resmi başvurumu AKPARTİ Bursa İl Başkanlığına yaptım.

Çerkeslerin kimlik ve kültürlerinin yaşatılabilmesi için yapılması gerekli bütün görev ve sorumluluklarımı yerine getirmek için var gücümle çalışacağıma, Ülkemiz ve İnsanlık için çok yararlı işler yapma istek ve heyecanımın asla tükenmeyeceğine, Sizlere ve çok değerli Kamuoyumuza  namusum ve şerefim üzerine Söz veriyorum.

Levent Turgut
AKPARTİ Bursa Milletvekili Aday Adayı

div>
nanKaffed

Share