Hacımba Göreve Başladı

24 Ağustos günü yapılan seçimleri ilk turda kazanarak Abhazya Devlet Başkanı olan Raul Hacımba yemin ederek göreve başladı.

Hacımba'nın Yemin Töreni 25 Eylül günü Abhazya Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Büyük Toplantı Salonunda düzenlendi. Törene Rusya Federasyonu (Moskova, Karaçay Çerkess, Kabardey Balkar, Kuzey Osetya-Alanya, Çeçenya), Nikaragua, Güney Osetya Cumhuriyeti, Dinyester Moldava Cumhuriyeti ve Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nden temsilciler de katıldı.

Yemin Töreni'nden önce Raul Hacımba Abhazya Kurucu Devlet Başkanı Vladislav Ardzinba ile eski Devlet Başkanı Sergey Bagapş'in kabirleri ile Abhazya Kurtuluş Savaşı'nda şehitlerinin anıldığı Zafer Anıtı'nı ziyaret etti.

Törende bir konuşa yapan Hacımba, devlet başkanlığı seçimlerinin Abhazya'daki demokratik gelişimin bir göstergesi olduğunu, pek çok ülkeden gelen gözlemcilerin seçimlerin adil ve tarafsız yapıldığına şahit olduğunu belirtti. Hacımba'nın okudğu Abhazya yeminden sonra kendisine Devlet Arması ve Abhazya Silahlı Kuvvetleri Komutanlığını temsil eden Alabaşa ve Kılıcı teslim edildi.

p>

Sayın Raul Hacımba'ya Abhazya Devlet Başkanlığı görevinde başarılar diliyoruz.

 


nanKaffed

Share