Haydi Çocuklar Kafkasya’ya!…

Çocuklara Kafkasya'yı anlatmanın en güzel en etkili yolu onlara Kafkasya'yı göstermek.

12-17 yaşları arasındaki çocuklarımız için Kafkasya’yı tanıma ve unutulmaz bir tatil fırsatı...

Federasyonumuz, Nalçik yaz kampına her yıl olduğu gibi bu yılda, dil bilen bir hoca nezaretinde çocuklar gönderiyor. Yaz kampına katılacaklar sadece gidiş dönüş, pasaport masraflarını karşılamakta, diğer masraflar Kabardey Balkar Cumhuriyeti tarafından karşılanmaktadır. Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak isteyen anne ve babalarda çocukları ile birlikte gidebileceklerdir. Anne-babaların yol, konaklama ve diğer tüm masrafları kendilerine ait olacak, ancak çocuklarla birlikte yapılacak tüm gezi ve organizasyonlara katılım çocuklar gibi ücretsiz olacaktır.(Gitmek isteyen anne ve babalarla ilgili detaylı bilgi daha sonra verilecektir.)

Kampa bizim dışımızda Kafkasya’daki cumhuriyetlerimizden, Ürdün’den ve Suriye’den de öğrenciler katılmaktadır.

Çocuklar kampta her gün 1,5-2 saat Adige dil eğitimi almakta, bölgede gezilip görülmesi gereken her yere götürülmekte, anadilimizde tiyatro izlettirilmekte ve birçok sosyal etkinliğe katılmaktadırlar. 

Yaz Kamplarına gidiş Nalçik için 15 Ağustos olarak planlanmıştır. 

Katılanların unutulmaz anılar ile döndükleri kamp için son başvuru tarihi 30 Haziran 2014. Ancak Kontenjanımızın sınırlı, başvuruların fazla olması nedeniyle bu güzel fırsattan faydalanmak isteyenler bir an önce isim yazdırmalıdır.

Kontenjanın dolması halinde başvuruların durdurulacağını önemle hatırlatırız.

Başvuru ve detaylı bilgi için: 0 312 222 85 89


nanKaffed

Share