KAFFED Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı

KAFFED Genel merkezinde 7 Aralık tarihinde gerçekleştirilen toplantıda Kafkas Dernekleri Federasyonu yönetimince daha önce alınmış olan, Yönetim Kurulu toplantılarında alınan kararlarının WEB sayfamızdan ve sosyal medyadan paylaşma uygulamasına devam edilmesi kararlaştırıldı. Toplantıda yapılan görüşmeler ve alınan kararlar ekteki gibidir. 

 

7 Aralık KAFFED Yönetim Kurulu Kararları

Katılımcılar: Yaşar Aslankaya – Erol Taymaz –Atilla Mutlu Alkış- Metin Kılıç - Nejdet Karaçay – Bekir Sami Yavuz – Ertan Koyuncu - Haşim Polat – Mesut Akman– Mustafa Aziz Özbek - Şevket Şamil Koç- Ömer Atalar- Ünal Uluçay– Zeki Kartal -Melike Meryem Atlay – Gökhan Dönmez– Recami Bursa -  Hülya Şahin- Ali Can– Betül Dinçer

Bu kapsamda, güncel konuların görüşüldüğü, 7 Aralık 2013 tarihinde KAFFED Genel Merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınmış kararlar ana hatları ile aşağıdaki gibidir:

·          Kafkas Dernekleri Federasyonu 6.Genel Kurul süreci değerlendirilmiştir. Federasyonun Mali durumu ve devam etmekte olan işler konusunda bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılmıştır.

·         Yönetim Kurulu görev paylaşımı aşağıdaki gibi yapılmıştır

Metin Kılıç-Genel Başkan Yardımcısı

Erol Taymaz- Genel Başkan Yardımcısı

Ünal Uluçay- Genel Başkan Yardımcısı (Sosyal İşler ve Bölgesel Etkinlerden Sorumlu)

Zeki Kartal- Genel Sekreter

Atilla Mutlu Alkış- Genel Mali Sekreter

Ertan Koyuncu- Genel Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri

Ahmet Gazi Saygılı- Üye

Bekir Sami Yavuz- Üye

Ömer Atalar - Üye

Haşim Polat- Üye

Mesut Akman- Üye

Mustafa Aziz Özbek- Üye

Nejdet Karaçay- Üye

Şevket Şamil Koç- Üye

 

·          Önceliğimiz olan Soçi Olimpiyatları konusunda amacımıza ulaşmak için doğru adreslerde, uygun yöntemlerle eylemler yapılmalıdır. Hem bu eylemleri organize etmek hem de olimpiyat sonrasında Sürgün ve Soykırımın 150.Yılı olması nedeniyle yapılacak eylemleri organize etmek üzere, "Soçi Olimpiyatları ve 150.Yılı Çalışma Grubu" oluşturulmuştur. Grup üyeliklerine; Yaşar Aslankaya, Şamil Koç, Ertan Koyuncu, Gökhan Dönmez, Ömer Atalar, Melike Atlay, Erol Taymaz, Hülya Şahin, Metin Kılıç, Betül Dinçer seçilmişlerdir. Çalışma Grubu, birlikte çalışmaya karar verdiği kişileri gruba dahil etmeye yetkili kılınmıştır.

·         Demokratikleşme ve Anayasa Süreci ile ilgili “Hukuk ve Demokratikleşme Çalışma Grubu” kurulmuştur.  Tüzük konusunda da çalışmalar yapacak bu grup üyeliğine Ömer Atalar, Mustafa Aziz Özbek ve Melike Meryem Atlay seçilmişlerdir. Geçen dönem Anayasa Çalışmaları ile ilgili Denge ve Denetleme Ağında KAFFED’i temsil eden Hasan Seymen’in çalışmalarını devam ettirmesine, ayrıca grup birlikte çalışmaya karar verdiği kişileri gruba dahil etmeye yetkili kılınmıştır.

·         Suriye Kriz Masası tarafından şimdiye dek yapılan başarılı çalışmalar değerlendirilmiştir. Suriye'den gelen soydaşlarımıza verilen destekler ve olası durumlar gözden geçirilmiştir. Hem merkez kadrosunun hem de bölge kadrolarının yeni isimler ile takviye edilerek, Suriye Kriz Masasının aynı kadro ile devam etmesi için teklif götürülmesine karar verilmiştir.

·         Geçen dönem başarılı çalışmalara imza atan, Abhazya Çalışma Grubu üyelerine çalışmalarına devam etmeleri için teklif götürülmesine karar verilmiştir. Grup Koordinatörlüğüne Mesut Akman atanmıştır.

·         Aynı şekilde geçen dönem başarılı çalışmalara imza atan Adıgey-Kıyı Boyu Şapsığ Çalışma Grubu üyelerine devam etmeleri için teklif götürülmesine karar verilmiştir. Grup Koordinatörlüğüne Metin Kılıç atanmıştır.

·         Kabardey-Balkar/Karaçay Çerkesk Çalışma Grubunun aktif hale getirilmesi konusunda değerlendirmeler yapılmıştır. Grup için Şamil Koç, Mutlu Kınık, Betül Dinçer, Hülya Şahin isimleri önerilmiştir. Grup Koordinatörlüğüne Recami Bursa atanmıştır.

·         21 Aralık 2013 tarihinde “ Soçi Olimpiyatları ve Çerkesler” konulu Nart Kültür Sanat Kolektifi imzasıyla düzenlenecek panele davet talebi değerlendirilmiştir. Panele KAFFED’i  temsilen KAFFED Genel Başkan Yardımcısı Metin Kılıç ile KAFFED Yönetim Kurulu üyesi Gökhan Dönmez'in katılmasına ve Federasyonumuzun Soçi Olimpiyatları konusundaki görüşlerini açıklayacak bir tebliğin sunulmasına karar verilmiştir.

·         Nart Dergisi Yayın Kurulu ve derginin yeniden canlandırılması yapılabilecekler gözden geçirilmiştir. Çalışmaların Erol Taymaz, M.Aziz Özbek ve belirlenecek gençler tarafından koordine edilmesine karar verilmiştir.

·         Rusya Federasyonu Büyükelçiliği tarafından 9.12.2013 tarihi için verilen tanışma randevusuna icabet edilmesine karar verilmiştir. Büyükelçi ile yapılacak görüşmede gündeme getirilecek konular değerlendirilmiştir.


nanKaffed

Share