KAFFED Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez ile Görüştü

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Sayın Dr. Günay Çerkez, KAFFED heyeti ve Adıgey Tv. tarafından makamında ziyaret edildi.

18 Temmuz tarihinde yapılan ziyarette, Sürgün sırasında Kıbrıs’a gelen Çerkeslerin yerleşimleri hakkında bilgi veren Günay Çerkez, Kıbrıs Ticaret Odası’nın faaliyetleri hakkında konuklarını bilgilendirerek, Adıgey ile ticari ilişki kurmayı çok arzu ettiklerini, bu konuda gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

5 Ekim’de yapılacak olan Adıgey gezisine davet edilen sayın Çerkez’e Şharhon hediye edildi. Ayrıca görüşmede Temmuz 2012’de Adıgey Cumhuriyeti’ne düzenlenen Ticari Gezi’den sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi, sonrasında oluşturulan Adıgey Cumhuriyeti Fahri Ticari İşler Koordinatörlüğü görevini yürüten Turan Akın Adıgey ekonomisini de içeren imzalı yeni kitabını hediye etti.

Sayın Günay Çerkez ile yapılan ve Adıgey TV’de önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan röportajda, Kuzey Kıbrıs’ın ticari ve ekonomik yapısı ile Anavatan ile ilişkiler üzerinde duruldu.

 

 


nanKaffed

Share