TRT’de Skandal

TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği sitesi, 31 Mart 2013

23 Nisan Çoçuk Şenliği... Her yıl tüm dünya çocuklarının katıldığı, sevgi, dostluk ve barışın vurgulandığı çocuk bayramı. Bu yıl 35. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği yaklaşık 50 ülkeden gelecek çocukların katılımıyla kutlanacak. Bu ülkeler arasında Abhazya da vardı. TRT'nin 23 Nisan Şenliği'ne ilişkin hazırladığı internet sitesinde, 31 Mart gününe kadar Abhazya, bayrağı ile birlikte yer alıyordu.

TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği sitesi, 1 Nisan 2013

Fakat Abhazya'nın varlığına tahammül bile edemeyenler devreye girdi. Gürcistan'ın baskılarına boyun eğen TRT, adeta 1 Nisan şakası gibi, “Abhazya”yı “Abhazya Özerk Cumhuriyeti-Gürcistan” olarak ilan etti. Hayatlarında hiçbir zaman Gürcistan vatandaşı olmamış, bir gün bile Gürcistan yönetimi altında yaşamamış çocuklar, TRT'nin kalem darbesiyle bir anda Gürcistan'dan adına şenliğe davet edilmiş oldu. Çocuklar arasında sevgi, dostluk ve barış düşüncesinin gelişmesi için düzenlenen bayram, Gürcistan'ın baskıcı politikasına alet edildi.

TRT 23 Nisan Çocuk Şenliği sitesi, 3 Nisan 2013

Ve Gürcistan baskısıyla yapılan kalem darbesinden iki gün sonra, Abhazya tamamen programdan çıktı, çıkarıldı. Yıllardır Abhazya'da ambargo ve izolasyonlar altında yaşayan çocukların Türkiye'de düzenlenen çocuk şenliğine katılması engellendi. Fakat diasporanın çocuklarına sahip çıkacağına inanıyoruz.


Duygu ve düşüncelerini TRT ve organizasyon komitesi ile paylaşmak isteyenler için e-posta adresleri ve faks numaraları aşağıda sunulmuştur.

p>

TRT Genel Müdürlüğü
e-posta: aktifhat@trt.net.tr
Faks: 0312 463 2335

p>

TRT Çocuk Kanal Koordinatörlüğü
e-posta: info23nisancocuksenligi@gmail.com
Faks: 0212 381 1468

p>

 


nanKaffed

Share