Türkiye’ye Gelen ve Gelecek Olan Suriyeli Kardeşlerimiz Konusunda Son Durum

Suriye'deki iç savaştan mağdur olup bu güne kadar Kriz masamız ile irtibata geçerek Türkiye'ye gelen soydaşlarımız Kriz masamız koordinesinde Bölge Derneklerimizin üstün gayretleri ve duyarlı insanlarımızın katkıları ile  bin kişiye yakın kardeşimiz Türkiye'nin  çok değişik bölgelerine yerleştirilmişlerdir.

Elimizdeki ev imkanlarının bitmesi, gelen insanların sorunlarının çözümlenebilmesi, gelenlerin Anavatana yönlendirilmeleri, yeniden yerleşim yeri envanteri hazırlanması çalışmaları yapılacağından bugünden itibaren üzülerek gelecek insanlara ev temin edemeyeceğimizi duyurmak durumundayız.

İmkanlarımız ölçüsünde sadece Anavatana gitmek isteyenler işlemleri tamamlanıncaya kadar geçici bir süre (Davetiye ve Vize işlemleri tamamlanıncaya kadar ) misafir edilmeye çalışılacaktır.

Yeni yapacağımız çalışma neticeleninceye kadar KAFFED Kriz masası olarak  Suriyeli Soydaş ailelerden şimdilik kimseyi  alamayacağımızı ev tahsis edemeyeceğimizi kardeşlerimizi burada da mağdur etmemek için duyuruyoruz.

Saygılarımızla

KAFFED SURİYE KRİZ MASASI

 


nanKaffed

Share