Güney Marmara Dernekleri Bölge Toplantısı Bursa’da Gerçekleştirildi

 

Kaffed Güney Marmara Dernekleri toplantısı, Bursa Çerkes Derneği’nin ev sahipliğinde Bursa Otantik Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda örgütlenme, Suriye Çerkesleri konusunda bölgede yapılacak çalışmalar ve Samsun’da yapılacak olan 21 Mayıs anma etkinliği konuları gündeme alınarak değerlendirildi.

Suriye’de artarak devam eden çatışmalar nedeniyle Türkiye’ye gelen Çerkeslere bölge olarak her türlü desteğin verilmesi konusunda görüş bildiren başkan ve yöneticiler, devam edecek çalışmalar için yol haritası belirledi. İl ve ilçe merkezleri ile Çerkes köylerinde yapılan çalışma sonucunda tespit edilen  evler ve gelecek aileler için yapılacak maddi çalışmalar konusunda değerlendirmeler yapıldı. Suriye Çerkesleri konusunda bölgede yürütülecek çalışmalar, Bursa Çerkes Derneği başkanı Levent Turgut’un koordinasyonunda yürütülecek.

Samsun’da yapılacak anma etkinliğine etkin şekilde katılım için yapılacak çalışmalar belirlendi. Bir sonraki toplantı Balıkesir Adığe Çerkes Derneği’nin ev sahipliğinde yapılacak.

 


nanKaffed

Share