KAFFED Suriyeli Soydaşlarımız için Tekrar Meclis’te

03.12.2012 tarihinde Suriyeli soydaşlarımızın durumunu görüşmek ,gündemlerine aldırmak, Devletin sunabileceği imkanları görüşüp desteklerini istemek üzere Genel Başkan Vacit Kadıoğlu, Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Yönetim Kurulu üyesi Yıldız Şekerci ve Genel Koordinatör Betül Dinçer önce Kayseri Milletvekili AKP Gurup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş ile ardından da Kahramanmaraş Milletvekili Meclis Başkan Vekili Sayın Mehmet Sağlam ile görüştü.

p>

Her iki görüşmede de Genel Başkan Sayın Vacit Kadıoğlu Türkiye’ye gelen Suriyeli soydaşlarımızın mevcut durumları hakkında bilgilendirme yaptı.

p>

Kadıoğlu bu güne kadar Türkiye’ye gelen 600 kadar Çerkes’in Türkiye’deki akrabaları ve Federasyonun girişimleri ile barınma ve iaşe ihtiyaçlarının karşılandığını devletten hiçbir destek alınmadığını ancak gelen insan sayısının her geçen gün artması sebebi ile sorunun Federasyonun gücünü aşacak bir hal almaya başladığını devlet desteğinin gerekli hale geldiğini belirterek özellikle barınma konusunda desteklerinin istendiğin bildirdi.

p>

Duruma hassasiyetle yakalaşan her iki milletvekili de konuyla yakından ilgileneceklerini ve KAFFED ile temas halinde olacaklarını bildirdiler.

p>

 


nanKaffed

Share