Nart Akademi’nin Bölgesel Eğitimleri Başladı

 

Kafkas Dernekleri Federasyonu'nun gençler ile ilgili en önemli eğitim projelerinden olan NART AKADEMİSİ’nin ilk bölgesel eğitimi, 2 Aralık Pazar günü Bursa'da gerçekleşti. Daha önce Ankara’da, üç dönem devam eden eğitim programında KAFKAS DİLLERİ GENEL BİLGİ ve ADIĞE-ABHAZ DİLLERİ, SÜRGÜN VE OSMANLI TOPRAKLARINA YERLEŞİM, DİASPORADA ÖRGÜTLER VE DÖNÜŞ DÜŞÜNCESİ ,1908-1980, KİMLİK VE ETNİSİTE, MİLLİYETÇİLİK, DİYASPORA, KİMLİKLER VE KİMLİK POLİTİKALARI,KAFFED İLKELERİ, EMPATİK İLETİŞİM konulu dersler verilmişti. Daha fazla sayıda katılımcıya ulaşmak amacıyla programının bölgelere taşınması kararının ardından, KAFFED Güney Marmara Bölgesi Dernekleri’nin gençlerinin katılımıyla Bursa’da ilk eğitim gerçekleştirildi.

Sabah saat 10:00 başlayan programda ilk sunum Şamil Jane tarafından Federasyon ilkeleri konusunda gerçekleştirdi. Öğleden sonraki oturumda Yıldız Teknik Ünv. İnsan ve Toplum Bilimleri bölümü öğretim görevlisi Setenay Nil Doğan, MİLLİYETÇİLİK VE DİYASPORA konulu sunumunu gerçekleştirdi. Eğitim içeriği ve sunumların son derece yararlı olduğu konusunda görüş bildiren bölge gençleri, bir Nart Akademisi konusunda bir yürütme grubu oluşturarak devan edecek programların takibi ve organizasyonunu konusunda görev aldılar.

NART AKADEMİ, gençlerin ulusal konulardaki bilgi ve donanımlarını  arttırmanın yanı sıra, kişisel ve profesyonel gelişimlerine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

 

 


nanKaffed

Share