KAFFED Yeni Anayasa İçin Çalışmaları Devam Ediyor

Federasyonumuz adına KAFFED Başkan Yardımcısı Av. Hasan Seymen'in içinde bulunduğu grup (Prof .Dr. Fuat KEYMAN, Prof. Dr. Gaye ERBATUR (CHP Eski Milletvekili), Feridun YAZAR (HEP Eski Genel Başkanı) ve NDI'dan Ebru AĞDUK) ile birlikte dün CHP Milletvekili Atilla KART ve Rıza TÜRMEN , BDP Milletvekilleri Altan TAN, Meral Danış BEŞTAŞ, Pervin BULDAN, Sebahat TUNCEL ve AK Parti Milletvekili Mehmet Ali ŞAHİN ile oldukça verimli görüşmeler yaptılar.

Anayasa yapım süreci boyunca çalışmalarını devam ettirecek olan, Federasyonumuzun da içinde bulunduğu Denge ve Denetleme İzleme Grubu, hazırlayacağı raporları kamuoyu ve karar vericilerle paylaşarak, kamuoyu baskısının oluşması için çalışacak.

Sivil toplumun anayasa sürecindeki sorumluluğunun sadece öneri vermekle kısıtlı olmadığı görüşünden hareketle, anayasa yapım sürecini kamuoyu gündeminde tutmak, kamuoyu baskısı oluşturmak ve yapılan önerilerin takipçisi olmak için çalışmalarına başlayan Denge ve Denetleme izleme Grubu, çok farklı görüşleri temsil eden 25 kişiden oluşuyor.

Anayasa yapım süreci sırasında kamuoyunun düzenli olarak bilgilendirilmesi, sivil toplum ve yurttaşların verdiğin önerilerin göz önünde tutulması ve özellikle denge ve denetleme alanında yapılan önerilerin yeni anayasada yer alması için çalışmalar yürüten Denge ve Denetleme İzleme Grubunun deklarasyonu ekteki gibidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONU

 


nanKaffed

Share