KAFFED Kriz Masası Duyurusu

 

Suriye’den Anavatana dönmüş Soydaşlarımızdan vizesi bitenlerin sınır dışı edildiğine dair asılsız haberler paylaşılmaktadır. Bu verilen haberin maksatlı olarak çıkartıldığı bir gerçektir, zira Anavatan’da bu güne kadar böyle bir olay yaşanmamış olup, bunun teyidi de alınmıştır. Vize süresi dolanlara ivedilikle Anavatanda oturum izinleri çıkartılmaktadır. Anavatana dönmek isteyen soydaşlarımızın kafasını karıştırmaya yönelik bu söylemlere itibar edilmemelidir.

Dün olduğu gibi bu günde bizler soydaşlarımızın Anavatanlarına dönmeleri gerekliliğini savunuyoruz, şartların oluşturulabilmesi için Anavatanımız ile birlikte koordineli çalışmalar yürütülmekte, gerekli şartları sağlanabilen soydaşlarımıza her türlü maddi  manevi destek vererek, Anavatana dönmelerini teşvik edilmektedir.

Gerekli şartları sağlayamadıkları için mecburiyet karşısında Türkiye’ye gelmiş olan soydaşlarımızdan bize ulaşanların ve bizim ulaştıklarımızdan hiçbir birey şu anda kamplarda bırakılmamış, Bölge Derneklerimiz, Kriz Masamız ve Federasyonumuzun koordineli çalışmaları sonucu gerek tahsis edilen evlere, gerekse kiralanan evlere yerleştirilmiş, her türlü iaşeleri ve gereksinimleri karşılanmaktadır.

Rusya vizesi alabilmeleri için Türkiye’den gerekli oturum izni alma çalışmaları devam eden kardeşlerimizden vizeleri alınabilenlerin Anavatana ulaştırılma çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. 2013 yılı için Adıgey ve Kabardey için verilen 3.000 kişilik kontenjanın Suriyeli soydaşlarımıza yoğunluklu olarak kullandırılması girişimlerimiz devam etmektedir.

Saygı ile duyurulur.

KAFFED Suriye Kriz Masası

 


nanKaffed

Share