Adana Çerkes Kültür Derneği Muhteşem Finali

Adana Çerkes Kültür Derneği 17 Haziran 2012 Pazar 19:00-23:00 saatleri arasında sezonu muhteşem Kafkas Halk Dansları ve Ezgileriyle kapattı.


Çukurova Doğal Park Açık Hava anfisinde gerçekleştirilen organizasyona Adana Vali Yard. Burhan Terzioğlu, Sarıçam Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge, Malatya Doğanyol Kaymakamı Bünyamin Kuş, Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanı Zafer Baylan, Adana Emniyet Müdürü Yardımcıları, Kafkas Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi Bekir Sami Yavuz, Göksun Çerkes Derneği Başkanı Bedri Tokuç, Mersin Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı İbrahim Burcu, İskenderun Kafkas Derneği Başkanı Servet Apiş, Reyhanlı Adığe Derneği Başkanı Uğur Pihava bölgedeki Kafkas ve Çerkes Derneklerinin yönetim kurulu üyeleri katıldı. Geceye Osmaniye İl emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren katılamamasına rağmen çelenk ve tebrik mesajı gönderdi..

İshak Akbay’ın sunumu ve şarkıları, Adıgey Cumhuriyeti'nden gelen sanatçı Dzibe Fatima’nın Çerkesce söylediği şarkılarla; Adana Çerkes Kültür Derneği Gençler Ekibi Sozraşh, Çocuklar Ekibi Nelkhut hocaları Nihat Altınay, Ali Kemal Uğur ve Duygu Erimhan gözetiminde oldukça sıcak havaya rağmen yaklaşık 1300 izleyene hafızalardan silinmeyecek muhteşem bir gece yaşattılar.

Çerkes Kültürüne dair coşkulu ve duygulu anların yaşandığı gece dernek başkanı İsa Elagöz’ün teşekkür konuşmasının ardından sahne alan sanatçılara, ekip hocalarına çiçek takdimi ve sonrasında mahalli düğünle devam edildi. İzleyiciler, sahne alanlar, görevliler eşi, dostu, akrabayı, arkadaşı görme, hasret giderme şansı buldukları anılarına güzel ve anlamlı kareler ekledikleri bu muhteşem geceden mutlu bir şekilde ayrıldılar...

İnsanlarımızın söylemlerindeki ve yüzlerindeki memnuniyeti görmemiz de bizlerin yıl boyunca boş yere çalışmadığımızı göstermiştir ve yorgunluğumuzu almıştır. Yeniden ve üyelerimizin desteğiyle birlikteliği ve dayanışmayı arttıran bu tarz etkinliklerde buluşmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

ADANA ÇERKES KÜLTÜR DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU
KADIN KOLLARI
GENÇLİK KOMİSYONU

TEŞEKKÜR17 Haziran 2012 Pazar Saat 19:00-23:00 arası Adana Çerkes Kültür Derneği Sezon Sonu Gösterisinde bizlere muhteşem bir gece yaşatan başta Sozraşh Ekip oyuncuları ve hocası Nihat Altinay’a, Nelkhut Ekip oyuncuları ve hocaları Ali Kemal Uğur’a, Duygu Erimhan’a, Adıgey’den gelen Dzibe Fatima’ya,sunucu ve sanatçı İshak Akbay’a ve sonrasında yıl boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza, kadın kollarına, gençlik komisyonuna, ekip oyuncularının ailelerine, dernek üyelerimize kısacası 7’den 70’e herkese; derneğimiz faaliyetlerine maddi ve manevi katkılarından dolayı çok teşekkür ediyor, Çerkes Kültürüne katkılarının ve başarılarının devamını diliyoruz…

ADANA ÇERKES KÜLTÜR DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU

 

{gallery}/haber/federasyon/2012/382{/gallery}

Kaffed

Share