İngiliz Konsorsiyum Oşhamahue’ye Kompleks Kurmak İstiyor

İngiltere'nin büyük yatırım şirketlerinden olan "Flame Group" finans ve yatırım konsorsiyumu, bölgede yatırım yapmak üzere görüşmeler yürütüyor.

Pan Amerikan petrol şirketi başkanı William Morris, Nissan global yatırım şirketi başkanı Masuko Ayukawa, İngiliz turizm yatırım şirketi "Guild" başkanı Mayk Parker'den oluşan konsorsiyum heyeti, KBC başkanı Kanokov ve KÇC başkanı Temrezov ile de görüşmeler yapacak.

Kuzey Kafkasya turizm yatırımları kapsamında, Elbrus'un Kabardey-Balkar ve Karaçay Çerkes bölgelerinde kalan kısmına, dünya çapında bir turizm - spor eğlence ve dinlenme kompleksi kurmak için görüşmeler yapmak üzere bölgeye gelen heyet, "büyük Kafkasya olimpik bölgesi" adı ile bir sağlık ve turizm kompleksi oluşturmayı planlıyor.

Proje kapsamında Elbrus Baksan Minvody ve Sohum arasında çok şeritli ve yüksek hızlı ulaşım yolları, enerji tesisleri ve çok modlu geçişler olacak.

Ayrıca büyük nakliye uçaklarının inebileceği ve otobanlara bağlanan bir hava alanı gümrük ve lojistik terminali gibi çok kapsamlı ve maliyetli yatırımlar yer alıyor.

Haber: Çerkes Dünyası


nanKaffed

Share