DÇB Heyeti Çeçenistan’ı Ziyaret Etti

 

DÇB başkanı Kanşobiy Ajahov, bir önceki dönem başkanı Dzamih Kasbolat, DÇB yönetim kurulu üyesi ve dış ilişkiler başkanı Anatoly Kodzokov'dan oluşan DÇB heyeti Çeçenistan'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Heyet Çeçenistan parlamento başkanı Dukvaha Abdurrahmanov, milletvekili Vahit Mantsayev, Dünya Çeçen halk kongresi başkanı Profesör Vahit Akayev ve parlamento başkan danışmanı Muhamed Alhazurov'dan oluşan Çeçen heyeti ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Çeçen heyetinden yapılan açıklamaya göre görüşmenin amacı, iki cumhuriyetin ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarının arasında ilişkileri güçlendirerek, birbirlerinin deneyimlerinden istifade etmek olarak açıklanırken,Çeçen ve Çerkes halklarının uzun bir ortak geçmişe sahip oldukları ifade edildi.

Dukha Abdurahmanov, "bizi birleştiren ana neden" Rusya devletinin korunması ve güçlendirilmesi konusunda işbirliğidir. Bu konuda Kafkas halkları ile işbirliği yapmak istiyoruz, liderimiz Kadirov'un da en çok önem verdiği konuların başında dış ilişkilerin geliştirilip genişletilmesi geliyor dedi.

div>

Çerkes Dünyası


nanKaffed

Share