Kanokov : Bölgeler “Zengin” ve “Yoksul” Olarak İkiye Ayrılsın

 

RF devlet konseyi toplantısında görüşlerini sunan Kabardey Balkar Cumhuriyeti başkanı Kanokov, ülke genelinde bölgelerin kendi içerisinde "zengin" ve "yoksul" olarak ayrılması gerektiğini söyledi.

Bu tür bir sınıflandırmadan sonra, bölgeler arasındaki uçurumun giderilmesi için buna uygun önlemler alınması gerektiğini ifade eden Kanokov, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişimi için gerekli koşulları yaratmak gerektiğini, yolsuzlukla mücadele ve hükümet şeffaflığının sağlanması gerektiğini söyledi.

Kanokov "bizim tecrübelerimiz gösteriyor ki vergileri yükseltmek doğru bir yöntem değil, tam tersine küçük ve orta ölçekli işletmeler için en fazla vergi indirimi sağlayarak, ekonominin bu segmentte büyümesinin önündeki engelleri kaldırmak gerekiyor. Bu genel ekonomik büyümeyi de etkileyecektir" dedi.

"Zengin ve fakir bölgelerin ayrılması, bazen olduğu gibi eşitlikçilik yaklaşımına aykırı olabilir fakat federal kaynakların efektif kullanılması ve aradaki dengenin sağlanması ancak bu yolla mümkündür" dedi.

Kanokov, özellikle yurt dışında uzman eğitiminin önemli olduğunun altını çizerek, "eğer federal düzeyde böyle bir program hayata geçirilebilirse, bunun toplumsal sistemin modernizasyonuna katkı sağlayacağına ve yeni bir seviyeye ulaşılabileceğine eminim" dedi.

div>

Çerkes Dünyası


nanKaffed

Share