KBC’de Yaz Kamplarında 42000 Çocuk Ağırlanacak

Çocuk sağlığı ve gelişimi komitesi başkanı tarafından bu gün yapılan açıklama göre, bu sezon cumhuriyette 42.000 çocuğun yaz kamplarında tatil, sağlık ve rehabilitasyon hizmeti alacağı bildirildi.

Bu çocukların büyük bir kısmının cumhuriyet sınırları içerisinde yaşayanlardan oluştuğu, Minvody şehrinden 239, Krasnodar bölgesinden ise 90 çocuğun bu kamplara katılacağı açıklandı.
Bu kamplarda çocukların güvenliğinin öncelikli olarak ele alındığı bildirilen açıklamada, tüm kampların güvenlik çitleri ile çevrildiği ve kapalı devre güvenlik sistemi ile donatıldığı, çocuk ihmalinin önlenmesi, dolandırıcılık ve diğer benzeri güvenlik sorunları için emniyetin özel tedbirler alacağı duyuruldu.

Ayrıca kampların olduğu bölgelerin idari birimlerinin kampları izlemek üzere birer özel komisyon oluşturacakları, çocukların bölgedeki gezileri sırasında özel öğrenci otobüsleri ile ve trafik polisi eşliğinde seyahat edecekleri bildirildi.

Nitelikli çocuk hekimi ve doktor bulundurma zorunluluğu olan kampların, ayrıca gıda güvenliği ve sterilizasyon konusunda da cumhuriyetten iki ayrı komisyon tarafından denetleneceği, koşullara uymayan kurumların çalışma izinlerinin iptal edileceği duyuruldu.

Çerkes Dünyası


nanKaffed

Share