Nibjeuğ’dan “Hamlet Sigoş”

nan

Ankara Kafkas Derneği Tiyatro Topluluğu Nibjeuğ uzun süredir hazırlandıkları, yılın oyunu "Hamlet Sigoş" ile 5 Haziran Cumartesi 20:00 ve 6 Haziran Pazar 18:30'da Gençlik Parkı Kültür Merkezi Kemal Sunal Sahnesi – Ulus'ta siz hemşehrilerimizle buluşuyor.

Oyunları Oyunu "Hamlet"

Hamlet; ünlü İngiliz yazar William Shakspeare’in (1564-1616), 1601 yılında yazdığı ve yine ilk sahnelenişi aynı yıl olan, en sevilen, en iyi tanınan oyunlarından biridir.

Danimarka Prensi Hamlet, babası Danimarka Kralının ölümünden sonra derin bir üzüntüye kapılır. Evet, ölenle ölünmez ama ne yapsın, babasını çok sevmektedir. Bu elim olaydan sonra amcası Kladyüs tahta geçer ve kardeşinin daha kırkı çıkmadan, karısı Kraliçe Gertrud ile evlenir. Artık Hamlet’in amca babası ile yenge annesi olmuşlardır. p>

Soğuğun ayaza kestiği bir Danimarka gecesinde, babasının hayaleti, Hamlet’e görünerek kendisinin sanılanın aksine eceliyle değil, kardeşi olacak terbiyesiz şahsiyet Kladyüs tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü söyler.

Bir yandan hayalet görmüş olmanın verdiği tırsıklık, diğer yandan ‘’doğru mu acep, inansam mı ki buna?’’ diyerek içine düştüğü şaşkınlık, beriki yandan ise Kladyüs’ün sağ kolu Polonyüs’ün kızı Ofelya’ya duyduğu aşk, bünyesini iyice sarsar, vücut kimyası bozulur. O kadar ki, elinde bir kurukafayla ‘’to be or not to be - olmak yada olmamak ’’ diye saçmalayacak kadar.

Kendince bir karar alır. İşin doğrusunu deli taklidi yaparak öğrenecektir. En yakın dostu Horasyo ile sırrını paylaşır. Horasyo adam gibi adam bir genç olduğundan, Hamlet’i bu karmaşık düzende yalnız bırakmaz.

Nıbjeğu Tiyatro Topluluğu ise bu dünya klasiğini bir gaza gelmenin neticesinde oynamaya karar verir. Verir vermesine de canım Hamlet, bunların eline düşünce olur size HAMLET SIGOŞ.

TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TR>TD>TR>TD>TR>TD>TD>TD>TR>TR>TD>TR>TABLE>Kaffed
HamletGebişe Emre CANHorasyoMo’go Yusuf DEMİR
OfelyaŞavets’uk Dilek SOYKUVVET Kraliçe GertrudYelen Çiğdem ALAN
PolonyüsPahu Mahir NAZLIERLeartesMo’go Oğuz DEMİR
MarselyüsNelıgotlıguaje Onur KUYUMCUBernardoGebişe Mehmet CAN
GüldinşternPşınogo Şahin CENGİZRozenkranzAbrâşo Alp UYSAL
FranciskoÇetav Şamil DEMİRKANFortinbransAgache Taha BAYGÜNEŞ
OyuncuDuh Setenay AYDINKral KladyüsBatkho Mete DEMİRCİ
Genel Koordinatör
DIV>
Gerige Janset ŞEKERCAN
DIV>
Yazan - Yöneten
DIV>
Batkho Mete DEMİRCİ
DIV>
Işık Kumanda
DIV>
Hajelth Ömer KESKİN
Ansıgho Ömer ENES
DIV>
Tarih – Saat5 Haziran Cumartesi 20:00
6 Haziran Pazar 18:30
YerGençlik Parkı Kültür Merkezi
Kemal Sunal Sahnesi – Ulus
TD>

Share