I. Adıge-Abhaz Gençlik Spor Olimpiyatı Yapılıyor

nan

Dünya'nın değişik bölge ve ülkelerinde yaşamakta olan genç sporcuların kendi yaşıtları olan kardeş sporcularla tanışabilmelerini temin amacıyla Dünya Çerkes Birliği'nin son Başkanlar Kurulun toplantısında alınan karar uyarınca üye derneklerin 25 yaşını geçmemiş, lisanslı ve bireysel spor yapan gençlerinin katılacağı birinci Adıge-Abhaz Gençlik Spor Olimpiyatı 13-14-15-16-17 Ağustos 2003 tarihlerinde Nalçık kentinde yapılacaktır.

Mayıs ayı sonundan önce adları, yarışma branşları, pasaport tarihleri ve pasaport numaralarını DÇB'ye yazıyla bildirilecek olan sporcular, Nalçık kentine 12 Ağustos tarihinde hareket edecek, konaklama ve yemekler DÇB tarafından karşılanacaktır. Mali durumu uygun olmayan sporcular olduğu takdirde dernekler yardımlaşarak gidiş-dönüş masraflarını karşılayacaklardır. Vize işlemlerinin zamanında uygun fiyat ve koşullarda yapılabilmesi için Kaf-Der gerekli yazışmaları ve davet yazılarını getirtmede organizatör derneğe yardımcı olacaktır.

Bu yıl gönderilecek sporcuların seçimi çalışmalarını organize etmesi için İst. Kafkas Abhazya Derneği Başkanlığına özel olarak rica edilmiştir. Sporcularımızın İst.Abhaz Derneği ile çok acele görüşmeleri gerekmektedir. Gençlerimizin katılabilecekleri branşlar sırasıyla şunlardır:

td> td> tr> td> td> tr> td> td> tr> td> td> tr> td> td> tr>
Greko Romen güreşJudo
SamboSerbest Güreş
Adıge GüreşiFerdi Uzak doğu dövüş sanatları
HalterAğırlık kaldırma sporları
SatrançBilek güreşi
table>

İstanbul Kafkas Abhaz Derneği
Adres: Kışla Cad. no:18/19 Selimiye/İstanbul
Tel: 0212 342 94 64

p>Kaffed

Share