Anavatan’da Çocuklarımız İçin Yaz Eğitim Kampı

nan

DÇB tarafından iki yıldır düzenlenmekte olan çocuklar için yaz eğitim kampı bu yılda Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes ve Adıgey Cumhuriyetlerinde gerçekleştirilecektir. 12-15 yaş grubu için 18’er günlük iki dönem halinde yapılacak olan kamp, spor ve çocuk eğitim merkezlerinde düzenlenmektedir.

20’şer kişiden oluşacak en az iki ayrı kafile peş peşe gönderilebilecek ve başlarında birer öğretmen bulunacaktır. Birinci kafile 21 Temmuz-10 Ağustos, ikinci kafile 12-31 Ağustos 2003 tarihlerinde Nalçık’da olacaktır. Davet yazıları, vize işlemleri Kaf-Der tarafından gerçekleştirilecektir.

Çocuklara eğitim ve spor tesislerinde, düzenli spor, eğlence, sağlık kontrolü, yeni arkadaşlar edinme, dil öğrenme ya da az da olsa bildiği dili ilerletme fırsatı yanında yöreyi gezip tanıma ve akrabalarını bulma imkanları sunulmaktadır.

Katılımcıların sadece gidiş-dönüş uçak ücretlerini ödeyecekleri (vize+bilet 200 Dolar) kampın diğer tüm masrafları (konaklama+yemek vs.) DÇB tarafından karşılanmaktadır.

Bu kamp diyasporada yaşamakta olan bizlerin, hızla kaybetmeye başladığımız kültürümüzü, dilimizi, çocuklarımızla birlikte yeniden canlandırılabilmek için önemli ve değerlendirilmesi gereken bir fırsattır.

Kaffed

Share