Yahya GIŞ Taziye Mesajları

Toplumsal ve kurumsal çalışmalarımızda büyük emeği olan Hatay Reyhanlı’dan Gış Sülalesine mensup değerli büyüğümüz Avukat Yahya Gış’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Allah rahmet eylesin; mekanı cennet olsun. Ailesine, yakınlarına ve tüm camiamıza sabır diliyoruz.
Cenaze Namazı yarın (9 Şubat 2024 Cuma Günü) saat 15.00’te Karşıyaka Mezarlığı Camiinde kılınacaktır.
Taziye mesajlarınızı iletilmek üzere sayfanın aşağısında yer alan “Bir yanıt yazın” kısmından yapabilirsiniz.

Share

28 Comments

 1. Ömer Atalar Reply

  Yahya Gış toplumsal ve kurumsal çalışmalarda her zaman sorumluluk üstlenmesinin yanı sıra tavrı ve duruşu ile de örnek olan değerli bir büyüğümüz olarak gönüllerimizde saygın bir edindi. Divan Başkanlığını yaptığı KAFFED Genel Kurullarında birikimi ve saygınlığı ile toplantıların Çerkes Xabzesine en uygun şekilde yürütülmesini sağlıyordu. Toplum için bir rol modeli olarak hatırlanacaktır. Ailesine ve tüm camiamıza sabır diliyorum.

 2. Cihan Candemir Reply

  Yahya Gış bizim kuşağın en seçkin insanlarından birisiydi. Onu seçkin kılan mütevazi sakin duruşu yanında, topluma duyarlı, her zaman pozitif yaklaşımı ile güven veren tavırları idi. Yarım asırlık tanışıklığımız süresince hiç bir olumsuz tavrını görmedim. Çok sevdiğim, çok değer verdiğim bir arkadaşımdı. Toplumumuz adına çok büyük bir kayıp oldu. Çok üzgünüm. Sevgili eşi Zuhal ve sevgili evlatları Sinem ve Cankat’ın acılarını paylaşıyor, sevgili Yahya’ya sonsuz rahmetler diliyorum.

 3. Ender Kankoç Reply

  Tüm topluma her yönüyle örnek olmuş bir kanaat önderimizi kaybettik.
  Toplumumuzun başı sağ olsun.
  Allah cennetiyle mükafatlandırsın inşallah.

 4. Erol Taymaz Reply

  Yahya abi her yönüyle örnek bir insandı. Toplumsal sorunlara duyarlıydı, çözüm odaklı pozitif yaklaşımıyla herkesin saygı ve sevgisini kazanmıştı. Yahya abiyi her zaman saygı, sevgi ve özlemle hatırlayacağız. Mekanı cennet olur inşallah. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

 5. Recep BAY Reply

  Tokat dernek başkanlığım dönemlerinde KAFFED toplantıları ve etkinliklerinde tanışma şansına kavuştuğum, toplumumuza önemli destek ve katkıları olan,
  Değerli büyüğümüz Yahya abimizin kaybını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Kendisine Allah dan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

 6. Şeneser Tokmak Reply

  Toplum nezdinde saygınlık kazanmış, değerli büyüğümüzün kaybı nedeniyle ailesine,tüm toplumumuza sabırlar diliyorum.
  Mekanı cennet olsun 🙏

 7. Hantuw Ersin Reply

  Kendisiyle Kaffed Genel kurulu divanında görev alma şansına sahip olarak çok şeyler öğrendim; Mütevazi ve toplumu kucaklayıcı söylemleri işe örnek bir thamate olarak tanıdığım , geçmişte atlattığı hastalığı münasebeti ile de birkaç kez görüştüğüm değerli büyüm Ğış Yahya ; mekanın cennet olsun.

 8. halis güven Reply

  Camiamıza büyük hizmetleri ve yararları olan Yahya kardeşime Tanrıdan rahmet , yakınlarına sabırlar diliyorum.

 9. Halis Güven Reply

  Camiamıza büyük hizmetleri ve yararları olan Yahya kardeşime Tanrı’dan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

 10. Cumhur Bal Reply

  Yahya abi tek kelime ile mükemmel bir insandı. Ailesine, camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

 11. Gökhan Öğün Reply

  Sevgili arkadaşım Yahya Giş’in vefat haberini alınca çok üzüldüm ve derinden sarsıldım. Camiamızın çok kıymetli bir şahsiyeti idi. Herkes tarafından çok sevilen, herkesin yardımına koşan, camiamızın örnek bir insanı, altın kalpli bir kardeşimizdi. Çok acı bir kayıp. Eksikliğini çok hissedeceğim. Nurlar içinde yatsın. Allah rahmet etsin. Geride kalan yakınlarına sabırlar diliyorum.

 12. Hatice Şenvar Reply

  Değerli ĞIŞ Yahya Abimi yitirdiğimiz için çok üzgünüm. Toplumumuz adına büyük kayıp. Herşeyi ile örnek bir adığe idi. Bize kattıklarına minnettarım. Zuhal Ablama, Cankat ve Sinem’e sabırlar dilerim. Acınızı paylaşıyorum. Tüm sevenlerinin başısağolsun. Allah rahmet eylesin. Тхьам джэнэт лъапlэ къырет.

 13. Emel yener Reply

  Kibarlığı ve ağırbaşlılığıyla herkesin sevgisini takdirini kazanmış insan , huzur içinde uyu . Aileye sabır diliyorum

 14. Ferit Atalay Reply

  Sevgili Meslektaşım, yoldaşım ve soydaşım örnek insan, örnek hukukçu bir dostumu yitirmenin ızdırabını yaşıyorum. Tüm yaşamı boyunca doğruluktan ve dürüstlükten ödün vermeyen Sevgili Yahya toplumumuzu kanat önderlerinden biri idi. Anısı bizimle yaşayacak. Sağlığında değerini bilemediğimiz bu thamademizin örnek kimliği ve kişiliğinin yeni kuşaklara örnek olması dileğiyle tüm ailenin camiamızı acısını paylaşırım. Işıklarda uyusun yıldızlar yoldaşı olsun.

 15. Hakan Eken Reply

  Çeyrek yüzyılı aşan güzel bir hikaye perde indirdi. Artık onu göremesek de o bizde bıraktığı unutulmaz hatıralarla perdenin arkasından seslenmeye devam edecek. Biz de var olduğumuz sürece bu karşılıklı sevgi ve saygıyı devam ettireceğiz.
  Hakan – Bilge -Janok – Kuban Eken

 16. Bilge Eken Reply

  Çeyrek yüzyılı aşan güzel bir hikaye perde indirdi. Artık onu göremesek de o bizde bıraktığı unutulmaz hatıralarla perdenin arkasından seslenmeye devam edecek. Biz de var olduğumuz sürece bu karşılıklı sevgi ve saygıyı devam ettireceğiz.
  Hakan – Bilge -Janok – Kuban Eken

 17. murat özdan Reply

  Tevazu, yardımlaşma, halkının değerlerine bağlılığı, insan olmanın erdemleriyle bütünleştirerek bunu bir hayat tarzı haline getirebilme bir meziyetse eğer, 45 yıldır abi diye hitap ettiğim ve öyle bildiğim Yahya abi bu meziyeti hayata geçirme başarısını gösteren insanlar arasında ilk sırada yer alıyor.

  Derin bir üzüntü ve Ankara’nın artık onsuz olacağını düşünmenin yarattığı boşluğu…

  Murat Bjeduğ

 18. Ümit Dinçer Reply

  Çok kıymetli büyüğüm Yahya GIŞ abiyi uzun yıllar önce Ankara derneğinde tanımıştım. Son derece nazik, sakin ve bilg ve bir yapısı vardı. İyi bir dinleyici ve meselelere ağır kanlı ve etkin bir sükunetle yaklaşımıyla her kesimden insanda bir haklı saygınlık edinmişti. Toplum meselelerinde her zaman duyarlı dengeli ve Adil kararlarıyla herkese “Yahya abi böyle diyorsa doğrudur” dedirten bir yapısı vardı. Kendisiyle her zaman çok muhabbetli sohbetlerimiz olmuştur. Kuşkusuz ailesi için acı bir kayıptır. Lakin aynı zamanda “toplum için yeri zor doldurulur” bir kayıptır.
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Çok kıymetli Zuhal ablaya, sevgili Cankat’a ve Sinem’e sabır ve metanet diliyorum. Bizden yana en ufak bir hakkımız geçmişse helal olsun.

 19. Hupşı Adnan Arslan Reply

  Beyefendi kişiliği ve Thamade duruşuyla hepimizin örnek aldığı, değerli büyüğümüzü kaybetmenin ve unutmayacaklarımız arasına göndermenin üzüntüsü içindeyiz.

 20. Atilla Mutlu ALKIŞ Reply

  Tanıdığım günden itibaren her zaman örnek alınacak davranışlar içinde olan, hiç kimseyi veya grubu rahatsız edecek bir eylem veya davranış sergilememiş, her zaman sabır ve anlayışla tavır sergileyen, çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir büyüğümüzdü.

  Nitekim bu özellikleri sonucunda cenazesine de çok farklı düşüncede olan çok sayıda hemşerimiz katıldı.

  Bazı insanlar vefat ettiğinde çevresindeki insanlar vefat edenin yakınlarını tanıdığı için cenazeye katılır ve ailesine taziye verirler.

  Ben rahmetli Yahya GIŞ’ın ailesi ve yakınları konusunda fazla bir bilgi sahibi değildim.

  Bu nedenle cenazesine de merhumun sağlığında topluma yaptığı hizmetler ve davranışlarına duyduğum saygı nedeniyle katıldım.

  Yeri zor dolacak güzellikte değerli bir büyüğümüzdü.

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

  Bir hakkımız vardıysa helal olsun.

  Biz kendisinden razıydık Allah’ta razı olsun.

  Ailesi ve yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyorum.

 21. YUNUS Yıldız Reply

  Allah rahmet eylesin ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum, belkide son muvekkiliydik ama bize avukat olarak olarak değil bir abi bir aile dostu yaklaşımı yetiştirdiği evlatları bir pirlanda olarak daimi bir dostluk bıraktı

 22. Özcan ATICIER Reply

  ĞIŞ Yahya Çerkes halkına yaptığı hizmetlerle daima hatırlanacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah. Ailesi başta olmak üzere tüm Çerkes halkına sabırlar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir