Doğu Akdeniz Bölge Stratejik Plan İstişare Toplantısına Katıldık

Genel Başkanımız Ünal Uluçay, Genel Sekreterimiz Ömer Atalar, Yönetim Kurulu üyelerimiz Selahattin Cantürk ve Talha Ölmez 28 Ocak Pazar Günü Adana Çerkes Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen Stratejik Plan Toplantısı’na katıldılar.

Topantıya ev sahibi Adana Çerkes Derneği Başkanı Mutlu Kınık’ın yanı sıra Doğu Akdeniz Bölge Derneklerimiz Ceyhan Kuzey Kafkas Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Abdulkadir Oral, Gaziantep Çerkes Derneği Başkanı Handan Özdemir, İskenderun Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı Mehmet Nur Pöç, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Bekir Sami Yavuz, Mersin Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Serdar Ateşalp, Reyhanlı Çerkes Derneği – Adığe Xase Dernek Başkanı Şamis Apiş ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, federasyon delegeleri, gençlik komisyonu ve kadın komisyonu üyeleri katıldılar.
Toplantı Genel Sekreterimiz Ömer Atalar’ın Stratejik Plan çalışmasına ilişkin sunumu ile başladı. Akabinde katılımcılarla birlikte GZTF analizi doğrultusunda Federasyonumuzun ve toplumumuzun güçlü ve zayıf yanları, önümüzde ki fırsat ve tehditler değerlendirildi. Stratejik hedefler ve bu hedefler doğrultusunda önümüzde ki 3 yılda yapılması gerekenler ele alındı.

Toplantı sonunda söz alan dernek başkanlarımız aldıkları notlara binaen görüş ve önerilerini dile getirerek bu tür bölge toplantılarının yapılmasının önemli olduğunu vurguladılar.
Misafirperverliklerinden katkı ve katılımlarından ötürü başta ev sahipliğini üstlenen Adana Çerkes Derneği Başkanı Mutlu Kınık, Ceyhan Kuzey Kafkas Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Abdulkadir Oral, Gaziantep Çerkes Derneği Başkanı Handan Özdemir, İskenderun Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı Mehmet Nur Pöç, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Bekir Sami Yavuz, Mersin Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Serdar Ateşalp, Reyhanlı Çerkes Derneği – Adığe Xase Dernek Başkanı Şamis Apiş ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri, federasyon delegeleri, gençlik komisyonu ve kadın komisyonu üyelerine teşekkür ederiz.

Share