İstanbul’da Faaliyet Gösteren Derneklerimizi Ziyaret Ettik

Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak, Genel Başkan Yardımcımız Ömer Çötok, Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Canel Zağlı ve Yönetim Kurulu üyelerimizden Hayri Hopbaç, R.Onur Arığ’dan oluşan heyet ile birlikte İstanbul Kafkas Kültür Derneği, İstanbul Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Kafkas Çerkes Derneği’ni ziyaret ettik.

İstanbul Kafkas Kültür Derneğimizin yürüttüğü çalışmalar, gündem ve beklentiler ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Derneğimizin yapmakta olduğu kreş, çocuk, genç çalışmalarının önemi ve devamlılığı için sunulabilecek katkılar değerlendirildi.

Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneğimize, çalışmalarımız ve Federasyonumuzun planladığı projeler hakkında bilgi verildi. Derneğimizin çalışmaları kapsamında Yönetim Kurulu üyeleri görüş ve beklentilerini sundu.
Kafkas Çerkes Derneğimizin bünyesinde bulunan kültür ve çalışma gruplarının faaliyetleri görüşüldü. Spor, sanat ve Anadil konusunda Derneğimizin, Federasyonumuza ve bağlı diğer derneklerimize destek ve faydalı olacağı konular görüşüldü. Derneğimizin yer edinme ile ilgili aldığı karar görüşülerek bu konuda kendileri ile tekrar iletişime geçilmesine ve beraber planlama yapılmasına karar verildi.

Günün son ziyareti, konsepti ile kültürümüzü yansıtan ve soydaşlarımızın buluşma noktası haline gelen İbrahim ve Mehmet Başdoğan’ın misafirperverliğinde Kalpakchi Cafe’de gerçekleşti. İbrahim Başdoğan ve Kalpakchi Cafe’ye misafirperverlikleri için teşekkür ederiz.

Nazik ev sahiplikleri için İstanbul Kafkas Kültür Derneği Başkanı Yüksel Nuri Güneş’e, Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İrfan Kalkan’a, Kafkas Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sema Özdemir Kılınç’a ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederiz.

Share