Stratejik Plan Hazırlıkları Ele Alındı

Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, 5 Aralık 2023 Salı akşamı gerçekleştirilen beşinci toplantıda çevrimiçi olarak bir araya geldi. Toplantıda, Prof. Dr. Erol Taymaz’ın da katılımı ile Stratejik Plan hazırlık süreci şekillendirildi. Stratejik Plan hazırlık sürecinde ortak aklın kullanılması ve toplumun sürece mümkün olan en üst düzeyde dahil olmasını sağlamak amacıyla; ‘’Nasıl Bir KAFFED’’ sorusu altında hazırlanan 12 maddelik Çalışma Programı hedeflerine uygun paydaş grupları belirlendi. Belirlenen paydaş grupları ile düzenlenecek stratejik plan hazırlık çalıştaylarından sorumlu olacak Yönetim Kurulu üyeleri görevlendirildi. Başkanlar Kurulu’nun 7 Aralık 2023 tarihinde Stratejik Plan hazırlık çalışmaları gündemi ile çevrimiçi toplantıya davet edilmesi kararlaştırıldı.

Silivri Kuzey Kafkas Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Can Dağaşan’ın da katkıları ile Federasyonumuz bünyesinde Engelsiz Yaşam Çalışmaları Komisyonu kurulmasına karar verildi.

Gerçekleştirilen bölge ziyaretleri hakkında değerlendirilmeler yapıldı. Teşkilatlanma ve Eğitim Sekreterimiz Canel Zağlı ve yönetim kurulu heyeti tarafından gerçekleştirilecek olan dernek ziyaretleri belirlendi. Bu kapsamda 9 Aralık 2023 Cumartesi günü sırasıyla; İstanbul Kafkas Kültür Derneği, Uzunyayla Kafkas Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Kafkas Çerkes Derneği’nin ziyaret edilmesine karar verildi.

Dünya Çerkes Birliği’nin 9 Aralık 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Yönetim Kurulu ve Başkanlar Kurulu toplantılarına ilişkin hazırlık çalışmalarını yapmak üzere görevlendirmeler yapıldı.

Yönetim Kurulumuzun sonraki toplantısı 12 Aralık 2023 Salı günü çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Share