KONTEYNER KAMPANYASI HAKKINDA

KONTEYNER KAMPANYASI HAKKINDA

Yaşanan deprem felaketinden etkilenen depremzedelerimizin  barınma ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla federasyonumuz tarafından konteyner tedarik edilmesi için kampanya başlatılmıştı. 

Hayırseverlerimiz tarafından yapılan bağışlar ve sağladığımız fonlarla oluşturulan bütçe çerçevesinde konteyner tedariği iki ayrı şirketten devam etmektedir. Konteynerlerin sevk edileceği yerler ve kişiler dernek başkanları, muhtarlar ve bölgenin ileri gelen isimlerinden oluşan bir komisyon tarafından tespit edilmekte; KAFFED ise konteynerlerin satın almasını ve komisyon tarafından belirlenen yerlere kurulumunu yapmaktadır. 

Teslim edilen konteynerleri ve komisyonun çalışmaları incelemek üzere Genel Başkan Yardımcımız Turan Akın, Göksun ve Afşin’deki köylerimizde teslim edilen kişiler, muhtarlar ve dernek başkanlarımızla iletişime geçmiş, gönderilen konteynerlerin durumu ve ihtiyaçlar konusunda bilgi alışverişinde bulunmuştur. İmalat ve işçilikten kaynaklanan aksaklıklar tespit edilerek üretici firmalarla iletişime geçilmiştir. Yapılan inceleme sonucu elde edilen geribildirimler üzerine federasyonumuz; işçilik ve kalite denetimini sağlamak amacıyla iki kişiyi görevlendirerek denetime başlamıştır.

Bugüne kadar Kahramanmaraş bölgesinde 13 yerleşim yerine toplam 80 adet konteyner gönderilmiş olup, daha fazla konteyner için üretim faaliyetleri devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız. 

KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

 

Share