Deprem Felaketi ve Yardımlar Hakkında

Değerli Soydaşlarımız,

Hepimizi derinden etkileyen deprem felaketi sebebiyle Federasyonumuz bünyesinde bir kriz komitesi oluşturularak gelişmeler yakından takip edilmektedir. Bölgedeki dernek başkanlarımız kendi yakınları dışında tüm hemşerilerimizden haber almak için büyük gayret göstermektedir. Ayrıca Başkanlar Kurulumuz da iletişim ve dayanışma içinde yoğun mesai harcamaktadır.

Bu aşamada bölgede öncelik arama – kurtarma faaliyetleri ile iletişim sağlanması olup, ihtiyaçların belirlenmesi ve ulaştırılması bugünden sonra mümkün olacaktır. Federasyonumuz da hem nakdi hem ayni yardım kampanyasıyla ilgili izin hazırlıklarına başlamış olup, derneklerimiz de yardımları kabul etmek üzere organize olmaktadır. Ayrıca, diğer ülkelerden birçok duyarlı soydaşımız da yardımda bulunmaya hazır olduklarını bildirmiştir. İhtiyaç listeleri ve yardım kampanyalarıyla ilgili ilerleyen saatlerde duyuru yapılacaktır.

Bu itibarla herkesi öncelikle sakin olmaya ve yapılacak duyuru akabinde nakdi ve ayni yardım yapmak üzere hazırlıklı olmaya davet ediyoruz. Ayni yardım olarak kışlık kıyafet, battaniye, temizlik ve hijyen malzemeleri, bebek bezi ve maması, çadır, uyku tulumu, el feneri, pil ve powerbank gibi eşyalar için hazırlık yapılmasını öneriyoruz.

Herkese gösterdiği duyarlılık ve dayanışma için teşekkür ederiz.

KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

Share