Çerkes Kadınları Kayseri’de Buluştu

Çerkes Kadınları Kayseri’de Buluştu

Çerkes kadınları, Kayseri Kafkas Derneği’nin düzenlemiş olduğu etkinlikle bir araya geldi. Kafkas Dernekleri Federasyonu adına Bölgesel Etkinlikler ve İletişim Sekreteri Feriha Kankoç etkinliğe katılım sağlarken, CHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu, Ak Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı da katılım sağladı.

Çerkes Kadınları Buluşması etkinliğine, Kayseri Kafkas Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurşah Özyürek’in konuşmasıyla başlanırken, Tria Acapella ve Maze Müzik grubu sahne almış, mahalli oyunlar ve çekilişlerle etkinliğe devam edilmiştir. Kafkas Dernekleri Federasyonu Bölgesel Etkinlikler ve İletişim Sekreteri Feriha Kankoç; Bu tarz etkinliklerin, kültürümüzün devamlılığı konusundaki öneminden bahsetmiş ve Kayseri’de yaşayan kadınlarımıza ve çocuklarına Anadil sınıflarımızın tercih edilmesi konusunda daha aktif rol almaları konusunda bir konuşma yapmıştır.

Katılımları için CHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu, Ak Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis ve tüm kadınlarımıza; Kayseri Kafkas Derneği’ne ev sahipliği ve verdikleri emekler için teşekkür ederiz.

KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

 

Share