Rusya Federasyonu Burslu Eğitim Başvuruları Başladı

KAFFED HABER

ANKARA – Rusya Federasyonu’nda ki üniversitelerde burslu olarak eğitim görmek isteyen adayların başvuruları 24 Aralık 2022 itibariyle başladı. 2023-2024 eğitim yılı için aday başvuruları 20 Şubat 2023’de son bulacak. 

Başvurular internette education-in-russia.com linkinden yapılacak. Başvuru için gerekli belgeler şunlar: 

Bir fotoğraf, pasaport fotokopisi, eğitim belgesi veya eğitim dönemi sertifikası. Adayların elektronik ortamda başvuru formunu eksiksiz doldurup belgelerle birlikte verilen link üzerinden göndermeleri gerekiyor. Ülke dışından adaylar ise Rossotrudnichestvo veya Rusya Federasyonu’nun diplomatik temsilciliklerine başvurabilecek. 

Adaylar aynı ya da benzer eğitim programlarına sahip altı üniversite seçebiliyor. Bir şehirde en fazla iki üniversite tercih edilebiliyor. 

Daha fazla bilgi almak isteyen adaylar +90.312.442 02 18 nolu telefonla Sotnichenko Aleksandr Anatolievich’i arayabilir veya Hilal Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No: 68 06550 Çankaya/ANKARA adresine başvurabilir.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) da 2022 yılı başlarında “Anavatanda Bir Öğrencim Var” sloganıyla başlattığı program çerçevesinde, Türkiye’den giderek Anavatanda bulunan Cumhuriyetlerimizdeki üniversitelerde eğitim görmekte olan öğrencilere 2022-2023 öğretim yılında da burs vermeye devam ediyor.

Share