Kayseri Kafkas Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Ziyareti

Federasyonumuzun Sosyal İşler ve Bölgesel Etkinlikler Sekreteri Feriha Kankoç ve Genel Sekreter Selçuk Ulutaş, 7 Aralık 2022’de Kayseri Kafkas Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Nurşah Özyürek ve AK Parti Kayseri Milletvekilimiz Hülya Atçı Nergis ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’a yapılan ziyarete katılım sağladılar.

Kafkas Dernekleri Federasyonu ve üye derneklerimiz ile derneklerimizin kültür alanındaki faaliyetleri hakkında bilgi aktarıldıktan sonra Nurşah Özyürek tarafından Kayseri Kafkas Derneğimizin faaliyetleri, Çerkes Kültürü ve Çerkes el sanatları hakkında detaylı bir sunum yapılmıştır.

Dans, müzik, resim ve el sanatları gibi kültürel değerlerin korunmasında karşılaşılan zorluklara ve başta kıyafet, enstrüman ve eğitici gibi ihtiyaçlara değinilen görüşmede, kültürümüzün korunması ve daha geniş kitlelere tanıtılması ile bu gönüllü faaliyetlerin sürdürülebilir olması için devlet desteği sağlanması gerektiği vurgulanmıştır. Çerkes ressamlar ve bu sanatçılarımızla yapılan projelerle ilgili bilgi verilmiştir. Kayseri Kafkas Derneğimiz ile dans ve müzik grupları bulunan diğer derneklerimizin ulusal veya uluslararası kültür festivallerinde yer alacak kapasitede oldukları iletilmiş ve organize edilecek festivallerde konuyu takip etmek için her iki kurumdan kontak kişileri belirlenmiştir.

Bizi yalnız bırakmayan Kayseri Milletvekilimiz Sayın Hülya Atçı Nergis’e, görüşmenin gerçekleşmesinde büyük emeği bulunan Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Sayın Nurşah Özyürek ile yönetim kuruluna ve nezaketi ile ilgileri için Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Özgül Özkan Yavuz’a teşekkür ediyoruz.

KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

Share