Gençlerimiz Kfar Kama Yaz Kampından Döndü

İsrail’de Çerkeslerin Yaşadığı Kfar Kama’da Belediyenin Gençlere Yönelik Yaz Kampı Sona Erdi.

Kfar Kama Belediyesi ve Kfar Kama Toplum Merkezi’nin Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED), Düzce Adıge Kültür Derneği ve İstanbul Kafkas Kültür Derneği’yle işbirliği halinde düzenlediği yaz kampına Türkiye ve Ürdün’den 13-18 yaş arasında gençler katıldı. Bu kamp ve gezi süresince gençlerimize KAFFED Yönetim Kurulu Üyemiz Feriha Kankoç ve Cevdet Soycan refakat etti.

31 Temmuz 2022 ve 7 Ağustos 2022 tarihleri arasındaki yaz kampında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yaz Kampı yeni yetişen nesiller arasında Çerkes kültürünün korunması ve diasporanın birbiriyle olan bağların güçlendirilmesine katkı sunmayı amaçlıyor. Atölye çalışmaları, eğitim seminerleri ve gezilerin düzenlendiği bu seneki kamp da İsrail, Ürdün ve Türkiye’den Çerkes gençlerin bir araya gelmesi güzel anılar ve bağlarla dönmeleri açısından önemliydi. Çerkes kültürü ve tarihini yansıtan Çerkes Miras Merkezi de gezilen yerler arasında yer aldı.

Gezi sırasında Çerkes Miras Merkezi Müdürü Aibek Napso gençlere Çerkes kültürü ve kimliği üzerinde bir konuşma yaptı. Etkinlik geleneksel Çerkes danslarıyla devam etti.

KAFFED olarak Kfar Kama Belediye Başkanı Sayın Zekariya Napso başta olmak üzere Kfar Kama Yerel Meclisi, Kfar Kama Toplum Merkezi, Çerkes Miras Merkezi, etkinliklere katkı sunan diğer ekipler, derneklerimiz ve katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Yaz Kampı’nın öncesinde 22-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında  Kfar Kama Belediyesi tarafından Çerkes Festivali düzenlendi. Festivale KAFFED’i temsilen Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Dinçer, Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Yasemin Oral ve Turan Akın, Genel Sekreterimiz Av. Selçuk Ulutaş, Sosyal İşler ve Bölgesel Etkinlikler Sekreterimiz Feriha Kankoç ile Yönetim Kurulu Üyemiz Özen Atcı'dan oluşan heyet katıldı.

p>

p>

{gallery}/haber/federasyon/2022/220809_Kfar_Kama_Yaz_Kampi{/gallery}

p>
nanKaffed

Share