Gündem Anadili

Ortaokullarda seçmeli anadili dersleri önündeki engelleri Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Yaşar Koçak ile görüştük.

KAFFED Genel Başkan Yardımcısı Adnan Arslan, Genel Sekreteri Serpil Yılmaz Dizdarlar ve Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Dumrul Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Yaşar Koçak ile bir araya geldi.

Okulların pandemi sonrası yüz yüze eğitime geçmesi ile Seçmeli Anadili Eğitimi alanında yaşanan sorunlar kendisine iletildi. Yaşar Koçak, yasal bir engel olmadığı sürece Seçmeli Anadili Dersleri önünde herhangi bir engel konulamayacağını ifade etti. Bazı illerde yaşanan sorunlar Sayın Koçak’ın yapıcı yaklaşımı ile çözülürken sınıf sayısının artırılması için de derneklerimiz ve Federasyonumuz çalışmalarını sürdürecektir.

Ayrıca görüşmede Düzce ve Kayseri’deki Çerkesce bölümlerinden mezun olanların öğretmen olarak atanması talebimiz de tekrar gündeme getirildi. Sayın Koçak’a sorun ve taleplerimize gösterdiği yakın ilgi ve konukseverliği için teşekkür ediyoruz.


nanKaffed

Share