KAFFED Yönetim Kurulu 21 Mayıs Gündemi ile Toplandı

21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgünü dolayısıyla yapılan hazırlıklar Yönetim Kurulu gündeminde görüşüldü. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle bu sene de 21 Mayıs’ta kamusal alanda anma programı yapılamayacağı öngörüldüğünden, sosyal medya çalışmaları ile gündem oluşturmanın alt yapısı hazırlandı.

Çevrimiçi ortamda yapılacak Çerkes Soykırımı ve Sürgünü gündemli konferans hakkında yönetim kurul bilgelendirildi.

Nart Akademi, Meşe Altı gençlerinin 21 Mayıs için hazırlıklarını yaptığı sosyal medya çalışmalarına destek verilmesi benimsendi.

KAFFED’in hazırlayarak üye dernekler ve yerel yönetimlerle paylaştığı görsellerin 21 Mayıs’ta Bilboardlarda yer alması için yapılan çalışmalar hakkında Ünal Uluçay bilgi verdi. KAFFED tarafından daha önceki yıllarda da hazırlanan Çerkesler-Soykırım-Sürgün ve KAFFED’i anlatan broşürlerin yeniden basımı ve dağıtımı da Antalya-Konyaaltı Belediyesi’nin desteği ile yapılıyor.

İstanbul ve Kahramanmaraş’ta bu sene iki 21 Mayıs Anıtı açılması için hazırlıklar son aşamaya gelmiş durumda.

Yönetim kurulumuz, “Çerkeslerin Demokratik Talepleri” arasında yer alan çifte vatandaşlık hakkı konusunda daha aktif çalışma yapacak.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca, Tüzük Komisyonu’nun çalışmaları, Gençlik Meclisi yönetmeliğinin son durumu, Suriye’deki Çerkesler ve geri dönüş hakları ile ilgili çalışmalar ile Ramazan ayında toplanan fitre-zekatın dağıtımı da görüşüldü.

{gallery}/haber/federasyon/2021/210510_YK_Toplanti{/gallery}

p>
nanKaffed

Share