KAFFED Canlı Yayınları 1 Yaşında

KAFFFED Canlı Yayınları 1 Yaşında

p>

Geçtiğimiz yıl Çerkes Bayrağı Günü haftası başladığımız YouTube canlı yayınlarımız bir senesini doldurdu.

2020 yılında Covid-19 pandemisinin kontrolü için getirilen kısıtlamalarla birlikte Yönetim Kurulumuzun faaliyetleri dijital ortama taşındıktan sonra toplumumuzun geniş kesimlerine internet ortamında sürekli ve etkili bir şekilde ulaşmak için sosyal medyadaki çalışmalarımızı güçlendirmeye ve YouTube kanalımızdan düzenli canlı yayınlar yapmaya karar verdik.

İletişim Komisyonumuzdan Saniye Boran ve Filiz Kaplan tarafından tasarlanıp altyapısı hazırlanan canlı yayınların amacı, toplumumuzla ilgili bilimsel, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla öne çıkan isimleri ve onların çalışmalarını etkileşimli bir ortamda halkımıza tanıtarak toplumumuzu ilgilendiren meselelerle ilgili tartışmalara katkı sağlamaktı.

Büyük bir ilgi gören ilk yayınımızı 25 Nisan 2020'de değerli büyüğümüz Sayın Fahri Huvaj ile gerçekleştirdik. Bu yayını Sayın Şamil Jane ve Sayın Kuşha Doğan Özden ile yaptığımız yayınlar izledi. Yayınlarımıza Anavatan'a dönüş yapan soydaşlarımızla yaptığımız yayınlar, Anavatan'daki kişi, kurum ve kuruluşlarla ilgili yayınlar, Federasyonumuzun Anadili Komisyonu, 21 Mayıs Komisyonu, Abhazya Çalışma Grubu ve Çerkes El Sanatları Çalışma Grubu gibi farklı komisyon ve çalışma gruplarının etkinlikleriyle ilgili yayınlar, gençlerle söyleşiler, Yönetim Kurulu üyemiz Özcan Atıcıer'in hazırladığı Tarih Sohbetleri dizisi ve en son Girişim ve İstihdam Komisyonumuzun özellikle genç ve kadın girişimcilerimizi tanıtmak için hazırladığı "Girişimciler Anlatıyor" dizisi eklendi. Sayısı elliyi aşan ve izleyicileri binleri bulan canlı yayınlarımız arasında 2 gün süren ve 5 oturumdan oluşan Kadın Katılımı Çalıştayı da büyük ilgi gördü.

Bu çabamızda desteklerini esirgemeyen bütün konuklarımıza, moderatörlerimize, kanalımızı ve yayınlarımızı takip edip yayınlarımızı zenginleştiren tüm izleyicilerimize; ayrıca, video ve görseller konusunda ihtiyacımız olduğunda her zaman yanımızda olan Çetin Kılınç ve Ömer Faruk Özdemir'e gönülden teşekkür ediyoruz.

Federasyonumuz, iletişim konusunda günümüzün teknolojilerinden en iyi biçimde yararlanmanın olanaklarını araştırırken anadillerimizde sürekli yayın yapacak televizyon kanalı konusundaki çalışmalarına da devam etmektedir.

YouTube Kanalımıza Abone olmak için:
https://www.youtube.com/channel/UCI7gMrUQWVeIFSS2nDCYVNwspan>
a>

{youtube}gN9A14jKdzM{/youtube}

p>
nanKaffed

Share