Güzel Bir Gelecek ve Başarılı Bir Gençlik Hayal Ediyoruz

                                                      

p>

p>

Mentor Menti Programı “Birlikte Öğrenme Ortaklığı”
                                                        Güzel bir gelecek ve başarılı bir gençlik hayal ediyoruz.

p>


Deneyim transferi ile,

Üniversite öğrencisi yeni mezun ve kariyerinin başında olan gençlerimizin,

Kariyer ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı, yetkinliklerini arttırmayı hayatın her alanında daha başarılı ve mutlu olmalarını hedefliyor, bu programı geleceğimiz açısından çok önemsiyoruz,

Zira,

Hayatta başarılı olmak zorlaştıkça ve kuşak farklılıkları arttıkça gençlerimizin bir yol göstericiye, potansiyelini akıl hocalığı yaklaşımıyla ortaya çıkartıp geliştirecek bir kişiye ihtiyaç duyduğunu biliyor ve deneyimin en iyi öğretmen olduğuna inanıyoruz.

Çünkü,

Mentor’lar, menti’lere uzman oldukları konularda bilgi ve deneyim aktarır, akıl hocalığı ustalık danışmanlık yapar, yol gösterir, rehberlik eder, motivasyonunu arttırır.

Bir insanın hayatına dokunur, fark yaratır, rol model olur, ilham verir ve kalıcı izler bırakır. "Beni izleyin ve yaptıklarımı örnek alın." der.

Mentor’luk desteği sayesinde,

Menti’lerimiz daha planlı programlı hareket edebilen, mücadele edebilme gücü kazanmış özgüveni artmış ve iyi bir networkle donanımlı bir kişi olarak hayallerine doğru ve emin adımlarla ilerleyebilirler.

Mentör ve Menti Programının aynı zamanda,

Sahip olduğumuz güçlü ve etkin insan potansiyelini kullanmak, kültürümüzü aktarmak, akademik ve pratik olarak kariyer gelişimi anlamında hedef kitleye destek vermek, her alanda daha etkili insan kaynağına sahip olmak, güçlü bir nesil ve “Biz Bilinci” yaratabilmek gibi ulvi ve gelecek odaklı bir amaca da hizmet edeceğine ve büyüyerek gelişeceğine inanıyoruz.

Bu amaç doğrultusunda,

Biz büyükler olarak, (her şeyin çok hızlı değiştiği, teknolojinin ve rekabetin çok yoğun olduğu tüm ortamlarda) Gençlerimizin, karmaşık sürekli değişen iş yaşantısına ve sosyal hayata ayak uydurabilmeleri için kişisel özelliklerini geliştirmek ve onları yalnız bırakmayarak destek olmak zorunluluğumuz olduğunu hissediyoruz.

 

Bizim gibi hisseden,

Mentor’luk niyeti ile yaşam bilgeliğini geleceğe taşıyarak el vermek isteyen, iş yaşamı ve sosyal hayatta başarılı olmuş, liderlik potansiyeline sahip, deneyim transferi yapmaya istekli, enerjik, dinamik, birlikte öğrenme ortaklığı duygusu ile programa değer katabilecek tüm soydaşlarımızı “Mentör-Akıl Hocası-Usta-Aze-Nahıj” adı altında projemize katılmaya ve heyecanımızı paylaşmaya davet ediyoruz. Katkı sunmak isteyem deneyimli toplum gönüllülerimizin alttaki linki doldurması halinde kendilerini ulaşılacaktır.

https://forms.gle/yemPZBBDbCykHfAZ8strong>

p>

“Bir mentor, yalnız başına daha yavaş ya da daha az öğrenebilecek, hatta belki de hiç öğrenemeyecek olan kişinin bir şeyler öğrenmesine yardımcı olur.” Chipp R. Bellem> 

p>

Öte yandan,

Mentilik niyeti ile yaşam bilgeliğini Mentor’dan alarak, iş yaşamı ve sosyal hayatta başarılı olmak isteyen, liderlik potansiyeline sahip, deneyim transferi almaya istekli, enerjik, dinamik, birlikte öğrenme ve birlikte gelişme ortaklığı duygusu ile programa değer katabilecek tüm gençlerimizi “Menti-Danışan-Öğrenen-Stajer ” adı altında projemize katılmaya ve bu güzel deneyimi yaşamaya davet ediyoruz. Bu desteği almak isteyen Menti adaylarının alttaki linki doldurarark programa başvuru yapması rica olunur. 

https://forms.gle/YkCzrfJ47ZZM5Jy37strong>

p>

Saygılarımızla, 

Mentör-Menti Programı Proje Grubu


Mentor Menti Programı “Birlikte Öğrenme Ortaklığı” Süreç Yönetimi:

Öğrenenin yani Menti'nin gelişim potansiyeline, akademik durumuna, hedeflerine ve kişisel ihtiyaçlarina göre her Menti bir Mentor’le ile eşleştirilecek. Mentor’ler, mentilerinin ihtiyaçları ve gündemleri dahilinde belirlenen konularda ve sürelerde deneyim transferi yaparak destek vereceklerdir.

p>

Yürütücü                  : KAFFED Girişim & İstihdam Komisyonu

p>

Proje Süresi            : Mayıs - Kasım 2021

p>

Proje Yöneticileri  : Yön.Danışmanı Necla Çakıcı Aşan, Prof. Dr. Berat Bırfın Bir, Dr. Janberd Dinçer, Turan Akın

p>

Son başvuru tarihi : 7 Nisan 2021 Pazar

p>

Açıklama: Tüm Katılımcılara yönelik Kurumsal Düzeyde Proje işleyişi hakkında bilgilendirmeler yapılacak ve Mentörlük Süreç Yönetimi Bilgilendirme Eğitimi verilecektir.

p>


Bize girisim@kaffed.orgstrong> e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

p>


nanKaffed

Share