Gençler Diasporayı Tartışacaklar

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bünyesinde; gençlerimizin bilgi, görüş ve önerilerini, toplumsal dinamizme ve kurumsal çalışmalara yansıtmak, gençlik katılımını güçlendirmek, gençlerimizin kendi aralarındaki iletişimi ve işbirliğini artırmak amacıyla düzenlenen “Meşe Altı Toplantıları”nın bu yıl üçüncüsü 4 Nisan Pazar 2021 Pazar günü saat 20.00-22.00 arası gerçekleştiriyor.

Kafkasya’da savaş ve barış gibi önemli toplumsal konuların, kutsal meşe ağacının altında toplanan toplumun önderleri tarafından konuşulması geleneğine de atıf yaparak, toplumsal sorumlulukları yaşamları boyunca pratiğe dökecek olan gençlerimizle yapılacak yuvarlak masa toplantılarına bu isim verilmiştir. 2021 yılı Meşe Altı Toplantıları, pandemi şartları nedeniyle online platform (Zoom) üzerinden gerçekleşecektir.

Toplantılar, farklı konu başlıkları ve farklı katılımcılarla her ayın ilk pazar günü aynı saatte düzenlenecektir. Nisan ayının konusu ise gençlerin; globalleşen dünya ile birlikte Kuzey Kafkasya diasporasındaki toplumların kültürüne ilişkin bakış açıları, değerlendirmeleri ve eleştirileri üzerine olacaktır.

Meşe Altı Toplantıları, etkileşimli niteliğinden dolayı en fazla 30 katılımcı ile düzenlenmektedir. Başvuru Formu, katılımcı sayısı tamamlandığında kapanacaktır. Katılımcıların 30 yaş ve altı olması zorunludur. Toplantıda cinsiyet dengesine özen gösterilecektir. Katılımcılar bu şartlara göre başvuru sırası dikkate alınarak belirlenecektir.

Katılım linki katılımcılar tarafından başvuru formuna yazılan e-posta adreslerine toplantıdan önce gönderilecektir.

Başvuru formu :

https://docs.google.com/forms/d/1EHGeL_iQ9rSd3G09-7sUHDBVBdw5pVsLH-iIemnQZFo/edit?usp=drivesdkstrong>

p>


nanKaffed

Share