Kadın Yöneticilerimiz İlk Toplantılarını Yaptı

Derneklerimizin önceki dönemlerde ve şu anda görev yapan kadın Başkanları ile mevcut kadın Yönetim Kurulu Üyeleri ilk toplantılarını 3 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirdiler.

Federasyonumuzun 13-14 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiği kadın katılımı çalıştayına katılan kadın yöneticilerimizin önerisi ile 53 derneğimizin ve Federasyonumuzun 120 kadın yöneticisinden oluşan bir Çalışma Grubu oluşturulmuştu. Genel Başkan Yıldız Şekerci’nin ortak çalışma alanlarına ilişkin açılış konuşmasından sonra kadın yöneticilerimiz birbirleri ile tanıştılar.

Kadın Katılımı Komisyonu’ndan sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sevinç Baykan Özden yerel yönetimlerle yapılabilecek çalışmalar ve kent konseyleri konusunda bilgilendirme yaptı. Kadın Katılımı Komisyonumuzdan KAFFED Yönetim Kurulu Üyesi Oya Hansu Çolak, Kadın Katılımı Çalıştayı ve çalıştay sonuçlarının nasıl hayata geçirileceğine dair bilgi verdi.

KAFFED Girişim ve İstihdam Komisyonundan Sine Uysal ise komisyonu tanıtarak kadın girişimciliğine destek çalışmaları konusunda sunum yaptı. Toplantı, grup üyelerinin görüş ve önerileri ile tamamlandı.

Çalışma Grubu her ayın ilk Çarşamba akşamı periyodik olarak toplanarak gündemini değerlendirecek.

{gallery}/haber/federasyon/2021/210303_kadin_yk_toplanti{/gallery}

p>
nanKaffed

Share