Kadın Katılımı Çalıştayına Doğru

KAFFED Yönetim Kurulu, hafta sonu yapılacak Kadın Katılımı Çalıştayı ve gündemindeki öteki başlıkları değerlendirmek üzere toplandı.

Kadın Katılımı Çalıştayı’nın organizasyonunda görev alan yönetim kurulu üyeleri son hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Çalıştay programı organizasyon ve teknik destek anlamında oldukça kalabalık bir ekip tarafından yürütülüyor. Pandemi nedeniyle çevrimiçi ortamda 13-14 Şubat tarihlerinde iki gün olarak planlanmış olan çalıştay KAFFED sosyal medya hesaplarından da takip edilebilecek.

Öte yandan, Rusya Bilim Kültür Merkezi ile bir araya gelen KAFFED Başkanı Yıldız Şekerci, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Arslan ve Genel Koordinatör Ömer Atalar yönetim kuruluna görüşmeye ilişkin bilgi verdiler.

Buna göre görüşmede, Anavatan’da burslu olarak üniversite eğitimi alacak öğrenci kontenjanlarının artırılmasına ilişkin talep güncellendi. Anavatan üniversiteleri ile özellikle anadili başta olmak üzere uzaktan eğitim imkanları üzerinde çalışma talebimiz Rusya Bilim Kültür Merkezi’ne de iletildi. Prensip olarak sağlanan mutabakat çerçevesinde, talebimiz yazılı olarak da ilgili birimlere gönderilecek.

Nart Akademi bünyesinde yeni dönemine başlayan Meşe Altı Toplantıları ile ilgili Yönetim Kuruluna bilgi verildi.

Tüzük Komisyonu, tüzük değişiklikleri için önerileri toplamaya devam ediyor. Komisyon, önerilerin iletilmesi için verilen sürenin 25 Şubat’ta dolmasının ardından bir çevrimiçi toplantı ile önerileri değerlendirecek.

Girişim ve İstihdam Komisyonu tarafından yapılan çalışmalar toplumdan olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor. Komisyon seminer programlarına devam edecek. Farklı sosyal medya mecralarını da kullanmaya başlayacak. Ayrıca iş insanlarımıza yönelik projelerde Kafkas İşadamları Derneği (KAFİAD) ile işbirliği imkanları da değerlendiriliyor.


nanKaffed

Share